Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Materiał partnera: ImpactCEE

Ludzie Impact: Felipe Villela – miłośnik przyrody, który ma pomysł jak produkować żywność bez szkody dla środowiska

3
Podziel się

Felipe Villela to miłośnik przyrody, a także założyciel organizacji reNature. Za cel postawił sobie udowodnienie, że troska o przyrodę oraz biznes mogą iść ze sobą w parze. Jego innowacyjna idea rolnictwa regeneracyjnego, które nie szkodzi bioróżnorodności, a przy tym przynosi zyski, sprawiła, że znalazł się na liście Forbes Under 30. Villela znajdzie się też w gronie speakerów wiosennej konferencji Impact’21.

Ludzie Impact: Felipe Villela – miłośnik przyrody, który ma pomysł jak produkować żywność bez szkody dla środowiska
Felipe Villela. Jego idea regeneracyjnego agroleśnictwa ma na celu pochłanianie dwutlenku węgla i odwrócenie negatywnych skutków zmiany klimatu (Materiały prasowe)
bDZglOBN

Koncepcja regeneracyjnych modeli rolno-leśnych (agroleśnictwa) przyszła do głowy Felipa Villeli, brazylijczyka mieszkającego obecnie w Królestwie Niderlandów, gdy zobaczył na własne oczy różnicę między Puszczą Amazońską i jednogatunkowymi plantacjami rolniczymi.

Jego idea regeneracyjnego agroleśnictwa (ang. “regenerative agroforestry”) ma na celu pochłanianie dwutlenku węgla i odwrócenie negatywnych skutków zmiany klimatu, a jednocześnie tworzenie bardziej opłacalnych ekonomicznie źródeł utrzymania dla rolników.

Wierzy, że rolnictwo nie musi przyczyniać się do jałowienia gleb, osuszania terenów rolniczych i zaniku różnorodności gatunków.

bDZglOBP
Zobacz także: Felipe Villela - Using agroforestry to turn degradation into profitability

Według Villeli agroleśnictwo regeneracyjne ma na celu zmianę modelu produkcji żywności. Chce odejść od rolnictwa monouprawowego. Ma ono jego zdaniem głębokie korzenie w niewolnictwie, łamaniu praw człowieka i degradacji środowiska. W zamian proponuje systemy wielogatunkowe, w których wiele różnych rodzajów roślin i drzew jest uprawianych pojedynczo.

Villela wskazuje, że w uzasadnieniu biznesowym rolno-leśnej regeneracji nie chodzi o krótkoterminowe zyski finansowe. Chodzi o to, czego nie możemy stracić w dłuższej perspektywie.

bDZglOBV

- 44 biliony dolarów generowanej wartości ekonomicznej – ponad połowa całkowitego światowego PKB – jest potencjalnie zagrożonych w wyniku uzależnienia biznesu od przyrody i jej usług – powiedział Forbesowi Villela.

- Współczesne rolnictwo podważa własne fundamenty. Podważa zdrowotne i samowystarczalne zdolności przyrody, powodując szkody środowiskowe w glebach, bioróżnorodności, wodzie i klimacie – podczas gdy rolnictwo zależy od natury – dodał.

Stworzone przez Villelę reNature stawia sobie za cel inspirowanie światowych przedsiębiorstw i przemysłu do transformacji rolnictwa. Jego ambicją jest udowodnienie, że możemy wyżywić 16 miliardów ludzi zamiast 9 miliardów do 2050 roku, stosując regeneracyjne systemy rolno-leśne. Villela wierzy, że żyjemy na obfitej planecie, gdzie są możliwości dla wszystkich młodych przyszłych liderów regeneracji.

reNature tworzy sieć rolników, korporacji, a także inwestorów, którzy koncentrują się na długoterminowych korzyściach z regeneracyjnej agroleśnictwa. Korzysta z wiedzy naukowej, którą firmy mogą zastosować, by zmieniać swoje łańcuchy dostaw i wypróbować je najpierw na małą skalę.

bDZglOBW

Czego możemy się spodziewać na majowej scenie Impact’21?

Od początku swojego istnienia Impact organizuje przedsięwzięcia, które są fenomenem polskiego rynku konferencyjnego. Tradycyjna formuła długich debat panelowych została zastąpiona krótkimi, dynamicznymi wystąpieniami.

Impact zmienił także podejście do formuły okrągłych stołów. Na Impakcie trwają one krócej niż zazwyczaj, a podczas nich omawiane są bardzo konkretne tematy w wąskim, zamkniętym gronie.

Zespół Impact stawia również na popularnych speakerów z zagranicy i nieustannie szuka nowych inspiracji technologicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZglOCq
Materiał partnera: ImpactCEE
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Mike
4 tyg. temu
Ale o co mu właściwie chodzi ?? I czy dzięki temu koszt produkcji żywności spadnie ? Bo wzrostu nikt nie zaakceptuje i dojdzie do rewolucji
Marks...
miesiąc temu
Ja też mam bardzo dobry pomysł ale nikt nie chce słuchać i dlatego wiem , że to prowadzi ludzkość, po równi pochyłej, nad wielką przepaść !!! Już od dwóch dekad powinno się mniej rodzić dzieci ...!!! drastyczna kontrola urodzin : świadomość = dostatek ...konie z mega hodowlą zwierząt na ubój- cierpienie, CO2... ( PSA, KOTA NIE KRZYWDZIĆ, OWSZEM ale czy ŚWINKA NIE CZUJE, KRÓWKA, CIELĄTKO itd...) nie ma mowy o różnicowaniu to zwierze i to !!! Zamiast tyle karmy produkować : zboże itp. ludziom dać do jedzenia...problem głodu zniknie !!! Tyle po w skrócie ...
mrówkojad
miesiąc temu
Idealne dla automatyzacji rolnictwa. Glebę biologicznie to nawozy zabijają.
bDZglOCr