Trwa ładowanie...
bEKwerFN
Notowania
Przejdź na

Mamy wielki problem z fotowoltaiką. Odłączenie od sieci będzie coraz częstsze

- To już się dzieje. Tam, gdzie fotowoltaiki jest zbyt wiele, napięcie w sieci dochodzi do 250 V i urządzenia elektryczne automatycznie muszą taką instalację odpiąć. To się zdarza, ale to wina tego, że mamy niedostosowane sieci. To było wiadome od dawna. 8 lat temu mówiono, że w momencie, gdy moc zainstalowanej fotowoltaiki przekroczy 5 GW, zaczną się problemy z siecią i nagle jesteśmy zaskoczeni. Trzeba na gwałt wszystkie siły i środki rzucić, aby te sieci były gotowe nie na tą fotowoltaikę, która jest dziś, ale jutro i pojutrze - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci. Ekspert zaznaczył, że na budowę m.in. magazynów energii, które rozwiązałyby problem nadwyżek energii, są dostępne środki unijne. Zachęcał też, by mimo widma czasowych wyłączeń, nadal inwestować w alternatywne źródła energii.

23-09-2021
Tagi:
0
0
316
Podziel się
Komentarze (316)
zobacz więcej komentarzy (316)
bEKwerFZ
KOMENTARZE
(316)
adobrowski
5 dni temu
a ja jednak ciesze się w obliczu rosnących cen energii że zleciłem firmie edison energia montaż instalacji bo jeszcze mi pomogli załatwić dotację, dzięki temu wcale mnie to nie stukneło mocno po kieszeni a widzę że inwestycja zwróci się szybciej niż zakładałem
Denwer
3 tyg. temu
Ludzie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ....... Kasę ! Pomyslcie sobie że każdy w Polsce ma swoją energię ze swoich paneli. Nikt nie płaci za energię od państwa. Pisać dalej czy już wiecie o co chodzi ? Państwo musi mieć swoich dziadow do ściągania haraczy. Państwo nigdy nie pozwoli wam się wzbogacić ! Nigdy !
anty
4 tyg. temu
przeczytałem komentarze i stwierdzam że zakładanie fotowoltaniki to czysty idiotyzm
bEKwerGr
Juzio
4 tyg. temu
w szkole mnie uczyli ze cisnienie w przewodach elektrycznych nie wzrasta
ekoeonm
4 tyg. temu
Trzeba dzwignac prezesowi koncernu wyplate
...
Następna strona