Trwa ładowanie...
bELfRMth
Notowania
Przejdź na

Mandat za brak maseczki. Bodnar: przepisy do zmiany, zaniedbanie rządu

Z jednej strony obowiązuje w Polsce nakaz noszenia maseczek np. w sklepach, z drugiej, kasjerka z Suwałk, która nie obsłużyła klientki bez maseczki, dostała grzywnę. Czy zatem nie należy przyjmować mandatów za brak maseczki? - Zależy jak do tego podchodzimy. Ja, jako obywatel, gdybym był w takiej sytuacji, gdybym wiedział, że to był mój błąd, że zaniedbałem i naraziłem osoby, które były ze mną w sklepie, to bym zapłacił. Chyba, że byłaby to horrendalna, absurdalna kwota, rzędu 10 tys. zł, to zastanawiałbym się nad skalą kary, ale nie nad winą - powiedział w programie "Newsroom" Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. - Niestety są osoby, które do tej kwestii podchodzą ideowo. Nie wierzą, że jest pandemia, że wszyscy jesteśmy zagrożeni. Wtedy szukają każdego możliwego argumentu i pewnie pójdą do sądu i to sąd będzie musiał rozstrzygać, czy nałożenie takiej kary było zasadne, w świetle tego, że przepisy są niewystarczająco precyzyjne. Przepisy już dawno...

rozwiń
0
0
41
Podziel się
Komentarze (41)
zobacz więcej komentarzy (41)
bELfRMtt
KOMENTARZE
(41)
opo
6 miesięcy temu
Jednak Bodnar to też pandemista- globalista? Wszyscy odlecieli?
gosc
rok temu
Stop maseczkom, firmy powinny działać pełną parą, pomagać sklepom Polskim- firmą Polskim. Nie mamy jako Polacy żadnego Polskiego hipermarketu.
marek11
rok temu
Kłamstwo na temat rzekomej pandemii niesie się po świecie a ludzie wierzą i dają się ubezwładnowolnić.
bELfRMtL
koń
rok temu
Ten pan nie odpowiada na zadane pytanie,"obywatelski obowiązek", śmiechu warte.Naciągacze.
maniek
rok temu
Ustawy o noszeniu brak a rozporządzenie jest aktem niższej rangi . Konstytucja mówi w jakich przypadkach trzeba się zastosować do prawa , wystarczy zobaczyć tych rządowych na spotkaniach i bez odstępu bez masek i kto tu mówi o przestrzeganiu zasad. Wygląda na to ,że jest to jedna wielka SZMIRA.
...
Następna strona