Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Marlena Maląg: "rząd pracuje nad wsparciem bezrobotnych"

14
Podziel się

Rząd pracuje nad programem aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych. Zastanawia się też nad podwyżką zasiłku - zapowiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, na antenie radiowej Jedynki.

Marlena Maląg chwali tarczę antykryzysową.
Marlena Maląg chwali tarczę antykryzysową. (FORUM)
bEqitcLF

- Pandemia przekłada się bezpośrednio na rynek prac - powiedziała szefowa resortu pracy w "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki. - Jeśli porównamy rok 2019 do 2020 to mieliśmy ponad 70 tys. ofert pracy. Dziś mamy 30 tys.

Wiele firm redukuje zatrudnienie, przez co można się spodziewać wzrostu wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Taki zasiłek to ok. 700 zł netto przez 3 miesiące.

Jak zapowiada minister Maląg, w rządzie trwają prace nad programami pomocowymi dla bezrobotnych, w tym nad wzrostem kwoty zasiłku, ale na podanie konkretnej kwoty jest jeszcze za wcześnie.

bEqitcLH
Zobacz także: Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Belka: jestem zaniepokojony tym, co mówi rząd

- Mamy kilka wariantów przygotowanych. Pracujemy nad mechanizmami aktywizacji bezrobotnych. Część osób rejestruje się nie ze względu na zasiłek, a ze względu na świadczenia zdrowotne - powiedziała Maląg. - Będą branże, które będą potrzebowały rąk do pracy, więc będzie potrzebne przekwalifikowanie pracowników żeby szybko pomóc branżom, w których będą braki. Dlatego najważniejsza jest aktywizacja zawodowa osób, które straciły pracę.

Minister zapowiedziałą też, że wsparcie, nad którym pracuje rząd, trafi do osób które już są na okresie wypowiedzenia. Tak, aby ich przejście do innej branży odbyło się płynnie.

bEqitcLN

Minister Maląg była też pytana o branżę turystyczną i nadchodzące wakacje. Np. możliwość otwarcia części hoteli czy pensjonatów w reżimie sanitarnym.

- Jestem przekonana że szerokie otwarcie rynku w reżimach sanitarnych będzie, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że są to rozwiązania kłopotliwe - powiedziała Marlena Maląg.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqitcLO
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEqitcMi
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(14)
olala
rok temu
To ta pani co kompletnie nikogo nie słucha tylko mówi, mówi, mówi mówi.. jak nakręcona.
rycho
rok temu
Takie same bzdety cisnie pani Malagwa jak klamala ze problemy depeesow zostaly rozwiazane. Gdy to mowila kolejny dps byl w likwidacji.
Polak
rok temu
a może wzięlibyście się za pomoc zakładom pracy, to i bezrobocia nie będzie. A jak tak dalej pójdzie, to będą sami bezrobotni, nie będzie gdzie ich zatrudniać, a na 500+ to się sami będziecie "zrzucać"
bEqitcMj
Adam
rok temu
Poczekajcie jak się zachód otworzy a nie czekajcie na jakieś przekwalifikowania i pózniejszą jałmużne za 2600 brutto.W tym czasie jak wasza głowa będzie blisko gleby a kręgosłup będzie wołał ratunku towarzystwo majętne lub mniej będzie leżało i brało po 5 stówek gratis.WYJEŻDZAJCIE!!!!!
OLO
rok temu
CZY TO TA WESOLA ???????????????????????????? GDZIE POJDZIE TAM JĄ WYSMIEJĄ