Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Michał Woś. 28-latek zostanie nowym szefem resortu środowiska w rządzie Morawieckiego

27
Podziel się:

Zaledwie 28-letni Michał Woś ma być nowym ministrem środowiska. Skład ogłoszonego właśnie przez Mateusza Morawieckiego rządu może zaskakiwać, a oprócz nowych kompetencji i zmian kadrowych, przybywa również nowy resort.

Michał Woś. 28-latek zostanie nowym szefem resortu środowiska w rządzie Morawieckiego
Michał Woś. 28-latek zostanie nowym szefem resortu środowiska w rządzie Morawieckiego (PAP, Leszek Szymański)

Michał Woś. 28-latek zostanie nowym szefem resortu środowiska w rządzie Morawieckiego

Michał Woś jest członkiem Solidarnej Polski, która dotąd kierowała jednym resortem – sprawiedliwości. Po wyborach otrzymuje jednak kolejny, jako że wprowadziła do Sejmu aż 17 posłów. Sam Woś z wykształcenia jest prawnikiem. W latach 2017–2018 sprawował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Zobacz także: Oglądaj: Waloryzacja emerytur. Rząd obiecuje stałą kwotę. "Ustawa budżetowa nic na ten temat nie mówi"

Kariera młodego polityka SP nabiera coraz większego rozpędu. W 2014 roku, w wieku zaledwie 23 lat, Michał Woś został radnym Raciborza. Następnie w 2018 r. dostał się do sejmiku śląskiego. Na stanowisku szefa resortu środowiska zastąpi natomiast Henryka Kowalczyka.

Kolejną rolą, jakiej podjął się Michał Woś była funkcja szefa gabinetu politycznego Ziobry, a potem wiceministra sprawiedliwości. W 2019 r. został ministrem ds. pomocy humanitarnej w miejsce Beaty Kempy wybranej do Parlamentu Europejskiego.

Michał Woś. Zmiany kadrowe w rządzie i powstanie nowego resortu

Samo Ministerstwo Środowiska zostanie podzielone na dwie części: pierwszą, o dawnej nazwie pokieruje Michał Woś. Obejmie zagadnienia związane m.in. z Lasami Państwowymi, łowiectwem, parkami narodowymi oraz edukacją dotyczącą ochrony środowiska.

Premier Morawiecki ogłosił w piątek wieczorem skład nowego rządu. W resortach gospodarczych spore zmiany. Ministrem finansów ma zostać Tadeusz Kościński, w infrastrukturze dalej będzie rządził Andrzej Adamczyk, a Jadwiga Emilewicz zyska nowe kompetencje. Z rządem żegna się Jerzy Kwieciński.

Zmiany, nowe kompetencje, a nawet nowy resort. Obóz Zjednoczonej Prawicy doszedł do porozumienia, natomiast szef rządu, Mateusz Morawiecki, mógł już zaprezentować jego nowy skład.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Minka
3 lata temu
może rozpiży LP
keraj
3 lata temu
Jestem przekonany, że nie jest to dobry wybór, ktoś popełnił tu wielką gafę !!! Będzie rozczarowanie !!!!!
aset
3 lata temu
No tak 28 lat-mnie sie wydaje ze taki facet w tym wieku nie wie jeszcze dokladnie jak sie sika -a polityka to odlegly katek -chyba ze ma kogos kto go popycha.......
%%%
3 lata temu
Pan Wybitny!
asd
3 lata temu
Jaki ma cel będzie rąbał czy będzie chronił.
...
Następna strona