Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

"Nie obrażam się, nie jestem zły, odpocznę". Henryk Kowalczyk żegna się z rządem i Ministerstwem Środowiska

137
Podziel się:

- Na nikogo się nie obrażam, nie jestem zły. Z Ministerstwem Środowiska żegnam się z dobrymi wspomnieniami i zrealizowanymi programami - mówi money.pl Henryk Kowalczyk, były już szef resortu środowiska. Zastąpi go Michał Woś jako Minister Zasobów Naturalnych i Michał Kurtyka jako Minister Klimatu. - Po długiej pracy ministra można wreszcie odpocząć - śmieje się Kowalczyk.

Henryk Kowalczyk żegna się z rządem. Nie będzie już Ministrem Środowiska
Henryk Kowalczyk żegna się z rządem. Nie będzie już Ministrem Środowiska (PAP, PAP/Rafał Guz)

Ministerstwo Środowiska będzie miało nowego szefa. Henryka Kowalczyk zastąpi młody Michał Woś, do tej pory wiceminister sprawiedliwości. W rządzie pojawia się również Ministerstwo Klimatu, którym pokieruje Michał Kurtyka. Do tej pory działał jako wiceminister środowiska.

- Jestem posłem nowej kadencji, z pewnością będę miał co robić. Co dokładnie? Tego jeszcze nie mogę zdradzić - mówi money.pl Henryk Kowalczyk, który żegna się z dotychczasowym miejscem pracy. - Wszystkim nowym ministrom życzę powodzenia. Im lepiej będzie się im wiodło, tym lepiej dla Polski - mówi.

- Po długiej pracy ministra wreszcie będę mógł chwilę odpocząć - śmieje się. - Na nikogo się nie obrażam, nie jestem zły i nie mam żalu. Taka decyzja zapadła w ramach Zjednoczonej Prawicy i ja ją oczywiście szanuję - dodaje. Jak przekonuje, z Ministerstwem Środowiska żegna się z poczuciem dobrze wykonanej pracy.

- Jeżeli mógłbym tworzyć listę sukcesów, to z pewnością wymieniłbym wysoko program "Czyste powietrze" oraz zmiany w kontrolach wysypisk śmieci. To były kluczowe problemy, których od lat nie można było załatwić. Ruszyliśmy te tematy, wprowadziliśmy odpowiednie zmiany. Jednocześnie w Polsce udał się szczyt klimatyczny, udało się zdobyć porozumienie w wielu kluczowych kwestiach. Nie był to stracony czas - przekonuje.

O przyszłości mówić jednak nie chce. - Przyjdzie moment, gdy będziemy rozmawiać o nowej kadencji. W tej chwili zamykamy starą, czekamy na 12 listopada - tłumaczy.

gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(137)
Krzychu
3 lata temu
Podobno wyrzucili pana ministra, bo nie był entuzjastą tej zmiany: https://www.salon24.pl/u/krzysztofkuklinski/1003293,list-otwarty-do-naukowcow-z-dziedziny-medycyny-lekarzy-politykow
Tosia55
3 lata temu
znam opinię Henryka Kowalczyka z jego otoczenia to porządny sprawdzon na swoim terenie gospodarz
Zasmogowany
3 lata temu
Czyste powietrze to totalna klapa, anie żaden sukces.. Czysta propaganda.
Obserwator
3 lata temu
Węglarz, a nie minister środowiska
las
3 lata temu
pogonili biernego ale wiernego dosc klamstw i obrazania ludzi
...
Następna strona