Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
08.11.2019 20:30

"Nie obrażam się, nie jestem zły, odpocznę". Henryk Kowalczyk żegna się z rządem i Ministerstwem Środowiska

- Na nikogo się nie obrażam, nie jestem zły. Z Ministerstwem Środowiska żegnam się z dobrymi wspomnieniami i zrealizowanymi programami - mówi money.pl Henryk Kowalczyk, były już szef resortu środowiska. Zastąpi go Michał Woś jako Minister Zasobów Naturalnych i Michał Kurtyka jako Minister Klimatu. - Po długiej pracy ministra można wreszcie odpocząć - śmieje się Kowalczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Henryk Kowalczyk żegna się z rządem. Nie będzie już Ministrem Środowiska (Fot: PAP/Rafał Guz)

Ministerstwo Środowiska będzie miało nowego szefa. Henryka Kowalczyk zastąpi młody Michał Woś, do tej pory wiceminister sprawiedliwości. W rządzie pojawia się również Ministerstwo Klimatu, którym pokieruje Michał Kurtyka. Do tej pory działał jako wiceminister środowiska.

- Jestem posłem nowej kadencji, z pewnością będę miał co robić. Co dokładnie? Tego jeszcze nie mogę zdradzić - mówi money.pl Henryk Kowalczyk, który żegna się z dotychczasowym miejscem pracy. - Wszystkim nowym ministrom życzę powodzenia. Im lepiej będzie się im wiodło, tym lepiej dla Polski - mówi.

- Po długiej pracy ministra wreszcie będę mógł chwilę odpocząć - śmieje się. - Na nikogo się nie obrażam, nie jestem zły i nie mam żalu. Taka decyzja zapadła w ramach Zjednoczonej Prawicy i ja ją oczywiście szanuję - dodaje. Jak przekonuje, z Ministerstwem Środowiska żegna się z poczuciem dobrze wykonanej pracy.

- Jeżeli mógłbym tworzyć listę sukcesów, to z pewnością wymieniłbym wysoko program "Czyste powietrze" oraz zmiany w kontrolach wysypisk śmieci. To były kluczowe problemy, których od lat nie można było załatwić. Ruszyliśmy te tematy, wprowadziliśmy odpowiednie zmiany. Jednocześnie w Polsce udał się szczyt klimatyczny, udało się zdobyć porozumienie w wielu kluczowych kwestiach. Nie był to stracony czas - przekonuje.

Oto nowy rząd Mateusza Morawieckiego
Mateusz Morawiecki przedstawił skład nowego rządu

O przyszłości mówić jednak nie chce. - Przyjdzie moment, gdy będziemy rozmawiać o nowej kadencji. W tej chwili zamykamy starą, czekamy na 12 listopada - tłumaczy.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-11-2019

klossA czym się zmęczył?

08-11-2019

PultuskBył cienki i tyle

08-11-2019

olopogonili h==a

Rozwiń komentarze (137)