Notowania

gospodarka
11.10.2019 09:38

Miliarder wycofuje się z prac nad elektrycznymi samochodami

James Dyson, brytyjski miliarder i wynalazca, wycofał się z prac nad własnym samochodem elektrycznym. Stwierdził, że projekt jest nieopłacalny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
James Dyson rezygnuje z prac nad elektrycznym samochodem. (Fot: Dave Young)

Jak podaje agencja Reutera, Dyson miał zainwestować w swój projekt 3,1 miliarda dolarów. Pierwszy samochód elektryczny jego własnej marki miał być gotowy w 2020 roku.

"Dyson Automotive stworzył fantastyczny samochód (...) jednak mimo największych starań (..) nie widzimy sposobu, aby uczynić projekt opłacalnym" - napisał Dyson w mailu do swojego zespołu.

Rozpoczęcie prac nad własną marką elektrycznych aut Dyson zapowiedział dwa lata temu. Firma pracowała nad trzema modelami.

Oglądaj też: Elektromobilność nie tylko dla dużych miast. Prezes PGE wierzy w elektryczną rewolucję samochodową

Pierwszy samochód elektryczny Dysona miał zostać wyprodukowany w maksymalnie 10 tys. egzemplarzy. Nad projektem pracowało ponad 500 osób w Wielkiej Brytanii, firma planowała też rozwijać fabrykę w Singapurze.

Jak mówił miliarder, ogłoszenie rozpoczęcia prac poprzedziło 20 lat planowania.

Firma Dysona jest znana przede wszystkim z produkcji odkurzaczy i suszarek do rąk. W ciągu kilku najbliższych lat rynek motoryzacyjny miał stać się jej najważniejszym źródłem dochodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, elektromobilność, elektryczny samochód
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2019

wwMiliarder popełnił podstawowy błąd: wydawał własne pieniądze. Aby przedsięwzięcie było opłacalne należy wydawać wyłącznie państwowe pieniądze.

11-10-2019

RekDowiedział się, że w Polsce wyprodukujemy milion takich aut i stwierdził, że nie ma szans.

11-10-2019

fggfgfMorawieckiemu się opłaca bo ze swoich nie zbuduje, tylko z ukradzionych ciężko pracującym Polakom ale nie rolnikom.

Rozwiń komentarze (58)