Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Minister edukacji przekonuje, że niewiele grup zawodowych dostało takie podwyżki, jak nauczyciele. Do tego mają 500+

251
Podziel się:

Wiele grup zawodowych chciałoby mieć takie podwyżki, jakie w ostatnim roku otrzymali nauczyciele. Dyplomowani zarabiają, wraz ze wszystkimi dodatkami, 5-6 tys. zł brutto – przekonywał minister edukacji Dariusz Piontkowski. Do tego część z nich otrzymuje 500+.

Minister edukacji przekonuje, że niewiele grup zawodowych dostało takie podwyżki, jak nauczyciele. Do tego mają 500+
Dariusz Piontkowski przekonywał, że nauczyciele zostali w ostatnich miesiącach obdarowani z budżetu jak mało która inna grupa zawodowa (MEN, MEN)

Prowadzący poranny program w RMF FM Robert Mazurek stanowczo sprzeciwił się uwzględnianiu świadczenia na dzieci przy obliczaniu nauczycielskich wynagrodzeń. Raz, że nie wszystkim nauczycielom ono przysługuje – bo nie każdy ma dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia, a dwa, co do zasady pieniądze te mają być przeznaczone na dzieci, a nie służą podniesieniu dochodu danej rodziny w statystyce.

Prowadzący zapytał ministra, czy trafiają do niego informacje o tym, że starsi nauczyciele – oraz ci z grupy ryzyka – "uciekają" przed wirusem na roczny urlop dla podratowania zdrowia. Minister odparł, że "przecież nauczyciele funkcjonują w innych obszarach życia społecznego, chodzą do sklepu, byli na urlopie" – a we wszystkich tych miejscach zagrożenie jest podobne jak w szkole.

- Najstarsi nauczyciele lub ci z chorobami przewlekłymi nie powinni pełnić dyżuru, a dobrze, by w przestrzeniach wspólnych zasłaniali usta i nos – zarekomendował jedynie minister.

Zobacz także: Koronawirus. Czy uczniowie będą musieli nosić maseczki? Rodzice pytają - MEN odpowiada

Odpowiedź ta nie zadowoliła prowadzącego rozmowę Roberta Mazurka.

- Na razie takich sygnałów nie mamy, ale co roku są nauczyciele, którzy korzystają z tych urlopów – powiedział Piontkowski dopytywany o zwiększone zainteresowanie urlopami dla podratowania zdrowia.

Padło również pytanie o to, czy zainteresowani nauczyciele będą mogli liczyć na bezpłatne szczepionki przeciw grypie.

- To jest decyzja ministra zdrowia, ale będziemy jeszcze o tym rozmawiali – powiedział Piontkowski i zapewnił, że resort bardzo dba o zdrowie i bezpieczeństwo nauczycieli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(251)
Babcia
4 lata temu
Nie trzeba kolejnej wojny - wykończenie oświaty, brak szacunku dla wykształconych ludzi i skłócanie kłamstwami n-li z rodzicami wystarczy
xd
4 lata temu
niech grupa społeczną - nauczyciele nie narzekają .... skoro im tak ciężko i tak mało zarabiają to dlaczego wszyscy na emeryturze dalej pracuj a w szkołach. A jak przechodzą na emeryturę to kombinują na której więcej dostaną ..... jak sklepowa czy urzędnik przechodzi na emeryturę to do pracy się już nie pcha bo jest tak zmęczony .... WSRYD nauczyciele
Nauczyciel
4 lata temu
Dostałam przelew - brak podwyżki
MATT
4 lata temu
Frankenstein nr 2. Chłopu się zawody pomyliły. W kinematografii jako Frankenstein zgarnąłby Oskara. O szkole na różnych poziomach Frankie nie ma pojęcia. Może by tak przeliczyć pensje, diety i premie ministrów. I te kokosy z Brukseli. Dajcie nam nowego ministra oświaty.
belferemeryt
4 lata temu
Nauczyciel dzisiaj to chcący mieć etat zasuwa po kilka godzin w kilku szkołach, dźwiga ze sobą bagaże by dokończyć pracę w domu .Na bieżąco odbiera telefony od rodziców i spełnia ich życzenie .W pracy musi być uśmiechnięty i zadowolony. Który urzędnik w ciągu swoich godzin pracy przemieszcza się z jednego budynku do drugiego ? gdzie w bankach ,na poczcie ,na policji pracownicy gonią by mieć etat i jakieś nadgodziny potrzebne by godnie żyć !!!!!!!! ????????????
...
Następna strona