Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ministerstwo Aktywów Państwowych wydało komunikat. Nie planuje tworzyć sieci sklepów

"Ministerstwo Aktywów Państwowych nie planuje tworzyć sieci państwowych sklepów spożywczych czy warzywniaków. Chce natomiast konsolidować rynek rolno-spożywczy". Komunikat o tej treści wydał we wtorek resort.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

Tymczasem od tygodnia szerokim echem odbijają się słowa wiceministra z tego resortu Artura Sobonia, który w programie "Money. To się liczy" zasugerował odwrotne plany rządu. - Nie wykluczam, że pokusimy się o rozmowy z siecią co do budowy wspólnego projektu, być może wspólnego biznesu – powiedział wówczas Soboń.

Na pytanie, czy oprócz produkowania żywności w ramach Polskiego Holdingu Spożywczego, resort chce też ją sprzedać, odrzekł: bylibyśmy obecni od pola do stołu. - Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno uzupełnieniem tego, nad czym pracujemy, czyli obecności państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych – dodał.

Tymczasem we wtorkowym komunikacie MAP napisano, że "Ministerstwo Aktywów Państwowych nie planujetworzyć sieci państwowych sklepów spożywczych czy warzywniaków; chce natomiast konsolidować rynek rolno-spożywczy".

Zobacz: Rząd nie wyklucza stworzenia państwowej sieci sklepów. "Warzywniak plus"

– Wspólnie z firmą doradczą KPMG przygotowujemy konsolidację takich aktywów. Zależy nam, by powstał silny holding rolno-spożywczy. Celem zaś jest wejście na te rynki, na których nie jesteśmy dziś obecni – mówi cytowany w komunikacie Artur Soboń. Konsolidacja sektora odbywać się ma w oparciu o Krajową Spółkę Cukrową, która już dziś jest obecna co najmniej na kilku rynkach, m.in. rynku cukru, skrobi czy zboża.

O konkretyzujących się planach powołania Polskiego Holdingu Spożywczego wieceminister także mówił w money.pl. Holding ma powstać do końca roku.

Według planu w czerwcu mają zostać wybrane podmioty, które będą podlegać konsolidacji. Do końca roku powinny natomiast zostać przeprowadzone dokładniejsze badania i analizy.

Resort ma oko na 48 spółek. Które dokładnie? Tego nikt z resortu nie zdradza. Wiceminister Soboń zwrócił jednocześnie uwagę, że wiele powszechnie rozpoznawalnych polskich marek sektora rolno-spożywczego zostało na skutek przekształceń własnościowych przejętych przed laty przez obcy kapitał. "Spowodowało to, że Polska bezpowrotnie utraciła nad nimi kontrolę" - podkreślono w komunikacie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2020

AlbertoOczywiście, że nic nie powstanie przy tak nieudolnym rządzie. Tylko na potrzeby kampanii żeby Długopis wygrał będą gadać o tym bo to ich argument dla … Czytaj całość

02-06-2020

oczywiściePomysł zaczerpnięty z czasów słusznie minionych i wszyscy wiemy czym to się skończyło.Widać u niektórych tęsknotę za tymi czasami.

02-06-2020

BiedotkaSASIN musi odSIEDZIEC!

Rozwiń komentarze (5)