Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Ministerstwo Aktywów Państwowych wydało komunikat. Nie planuje tworzyć sieci sklepów

5
Podziel się:

"Ministerstwo Aktywów Państwowych nie planuje tworzyć sieci państwowych sklepów spożywczych czy warzywniaków. Chce natomiast konsolidować rynek rolno-spożywczy". Komunikat o tej treści wydał we wtorek resort.

Ministerstwo Aktywów Państwowych wydało komunikat. Nie planuje tworzyć sieci sklepów
(money.pl)

Tymczasem od tygodnia szerokim echem odbijają się słowa wiceministra z tego resortu Artura Sobonia, który w programie "Money. To się liczy" zasugerował odwrotne plany rządu. - Nie wykluczam, że pokusimy się o rozmowy z siecią co do budowy wspólnego projektu, być może wspólnego biznesu – powiedział wówczas Soboń.

Na pytanie, czy oprócz produkowania żywności w ramach Polskiego Holdingu Spożywczego, resort chce też ją sprzedać, odrzekł: bylibyśmy obecni od pola do stołu. - Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno uzupełnieniem tego, nad czym pracujemy, czyli obecności państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych – dodał.

Tymczasem we wtorkowym komunikacie MAP napisano, że "Ministerstwo Aktywów Państwowych nie planujetworzyć sieci państwowych sklepów spożywczych czy warzywniaków; chce natomiast konsolidować rynek rolno-spożywczy".

Zobacz także: Zobacz: Rząd nie wyklucza stworzenia państwowej sieci sklepów. "Warzywniak plus"

– Wspólnie z firmą doradczą KPMG przygotowujemy konsolidację takich aktywów. Zależy nam, by powstał silny holding rolno-spożywczy. Celem zaś jest wejście na te rynki, na których nie jesteśmy dziś obecni – mówi cytowany w komunikacie Artur Soboń. Konsolidacja sektora odbywać się ma w oparciu o Krajową Spółkę Cukrową, która już dziś jest obecna co najmniej na kilku rynkach, m.in. rynku cukru, skrobi czy zboża.

O konkretyzujących się planach powołania Polskiego Holdingu Spożywczego wieceminister także mówił w money.pl. Holding ma powstać do końca roku.

Według planu w czerwcu mają zostać wybrane podmioty, które będą podlegać konsolidacji. Do końca roku powinny natomiast zostać przeprowadzone dokładniejsze badania i analizy.

Resort ma oko na 48 spółek. Które dokładnie? Tego nikt z resortu nie zdradza. Wiceminister Soboń zwrócił jednocześnie uwagę, że wiele powszechnie rozpoznawalnych polskich marek sektora rolno-spożywczego zostało na skutek przekształceń własnościowych przejętych przed laty przez obcy kapitał. "Spowodowało to, że Polska bezpowrotnie utraciła nad nimi kontrolę" - podkreślono w komunikacie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Waldek
4 lata temu
a mnie interesuje czy bedzie schab spod lady. musi byc w gazecie i spd lady. inny smak.
antySASIN
4 lata temu
Sasin niech sie rozliczy z kasy. pakiet pocztowe sasina. prosze sie rozliczyc i wziasc porazke na klate. PRokuratura w tym pomoze.
Biedotka
4 lata temu
SASIN musi odSIEDZIEC!
oczywiście
4 lata temu
Pomysł zaczerpnięty z czasów słusznie minionych i wszyscy wiemy czym to się skończyło.Widać u niektórych tęsknotę za tymi czasami.
Alberto
4 lata temu
Oczywiście, że nic nie powstanie przy tak nieudolnym rządzie. Tylko na potrzeby kampanii żeby Długopis wygrał będą gadać o tym bo to ich argument dla rosnących cen. Czyli jak ktoś zapyta polityka PiSu czemu czereśnie takie drogie to usłyszy że to przez złych i chciwych prywaciarzy ale rząd za to otworzy państwowe sklepy i tam te same czereśnie będą po 2zł.