Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nauczyciele akademiccy i opozycjoniści PRL apelują do nauczycieli, by nie strajkowali w trakcie egzaminów

237
Podziel się

300 nauczycieli akademickich i opozycjonistów PRL podpisało się pod apelem wzywającym nauczycieli do powstrzymania się od strajku w trakcie zbliżających się egzaminów.

Strajk nauczycieli jest coraz bardziej prawdopodobny
Strajk nauczycieli jest coraz bardziej prawdopodobny (123RF)
bDJGoPed

- Wszyscy zgadzamy się, że pensje pedagogów powinny być wyższe. (...) Wasze dążenia do poprawy sytuacji finansowej nie mogą odbywać się kosztem, który w ostateczności najbardziej obciąży dzieci. Walcząc o swoje słuszne interesy, musicie mieć świadomość, że nieprzystąpienie uczniów do egzaminów w wyznaczonym terminie będzie oznaczać dla nich stracony rok i niemożność zrealizowania planów, na które pracowali wraz z Wami przez kilka, czasem kilkanaście lat edukacji – czytamy w apelu, który trafił do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podpisało się pod nim ok. 300 nauczycieli akademickich i opozycjonistów PRL. Próbują przekonać nauczycieli, by zrezygnowali z udziału w zapowiedzianym na 8 kwietnia strajku.

bDJGoPef
Zobacz także: "System zbiurokratyzowany i opanowany przez wojujące związki zawodowe"

Jak podaje serwis "Gazeta.pl", inicjatorem apelu jest Andrzej Rozpłochowski, działacz opozycji antykomunistycznej, współtwórca śląskiej Solidarności. W 2014 r. był kandydatem Solidarnej Polski w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wcześniej z list PiS kandydował do śląskiego sejmiku.

W szkołach w całej Polsce trwa referendum strajkowe organizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jeśli większość placówek poprze najostrzejszą formę protestu, strajk rozpocznie się 8 kwietnia.

bDJGoPel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJGoPeG
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(237)
Czaston Bezy
2 lata temu
Polacy, nie tylko nauczyciele, wiażą ledwo koniec z końcem, a odkąd pamiętam władza ciągle woła do naszego sumienia, żebyśmy wiecznie byli biedakami dla wspólnego dobra. Niech władza zmieni złodziejski system podatkowy, a wszystkim się polepszy.
Matka
2 lata temu
Jako matka ósmoklasistów jestem całym sercem ZA strajkiem , dosyć przeładowanego programu, sfrustrowanych nauczycieli i robienia z mojego dziecka maszyny do rozwiązywania testów - wszyscy rodzice powinni wsiąść urlop na żądanie i pomyć naszym dzieciom w walce o ich przyszłość
vvv
2 lata temu
Może nauczyciele akademiccy zaczną pracować za tyle kasy, co dostają pozostali nauczyciele. Wtedy będą mogli wypowiadać się. Ciekawa jestem kto weźmie pod uwagę protestujących nauczycieli w innym terminie.
bDJGoPeH
Technolog
2 lata temu
A ja zaapeluję do środowiska akademickiego zwłaszcza tego ramienia PIS, i do rządzących elit, wystarczy poważnie potraktować system edukacji i nauczycieli, wtedy strajku nie będzie. Dla matek 4+, na 500+ jest, dla żołnierzy, dla górników jest, na premię i nagrody dla rządu jest, tylko na edukację nie ma kasy w tym kraju. Wiadomo komu zależy na tym by uczyli przeciętni nauczyciele w dodatku okrojonego materiału. Średniowiecze już było.
car
2 lata temu
Tak , nauczyciele powinni strajkować w niedziele i wakacje ,to Pisowi odpowiada, śmieszne !
...
Następna strona