Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
20.09.2019 06:26

Nawet 160 mld złotych rocznie. Kaczyński zapowiada ambitny plan dla służby zdrowia

Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na konwencji powiedział, że jego partia ma plan na poprawę sytuacji w służbie zdrowia. Jeśli on się uda, państwo za kilka lat będzie finansowało ten sektor nawet 160 mld złotych rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Deklaracja Jarosława Kaczyńskiego powinna zadowolić pracowników publicznej służby zdrowia (Fot: Paweł Skraba)

We Włocławku Jarosław Kaczyński przekonywał, że plan już istnieje, ale na jego realizację jest potrzebne kilka lat. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że wyborcom trzeba mówić o stanie służby zdrowia, w której, w jego ocenie, jest wiele do zrobienia.

– Ale my realizujemy plan, który doprowadzi do tego, że w stosunkowo niedługim czasie, w ciągu najbliższych kilku lat, na służbę zdrowia będziemy mogli rocznie wydać nie jak obecne troszkę ponad 100, ale 150-160 miliardów złotych – powiedział polityk, cytowany przez PAP.

Nie przedstawił jednak szczegółów owego planu. Zamiast tego oznajmił, że dodatkowe nakłady uzdrowią system. – I to już naprawdę wystarczy, tylko żeby to było dobrze zorganizowane i żeby nie szło do prywatnych kieszeni, ale po to, by Polacy byli dobrze leczeni – ocenił Kaczyński.

Zobacz także: Sztuczna inteligencja może nas zgubić. Jednak bez niej nie ma mowy o bezpieczeństwie

Niedawno zorganizowano akcję "Narodowy Kryzys Zdrowia". Jej uczestnicy domagają się m.in. większych pieniędzy na ochronę zdrowia – zgodnie z ich żądaniami, nakłady na ochronę zdrowia miałyby wynieść minimalne 6,8 proc. PKB w 2021 i finalnie 9 proc. PKB w 2030. Oprócz tego, chcieliby szybszego i skuteczniejszego leczenia onkologicznego i kardiologicznego, a także krótszego czasu oczekiwania na badania.

Pod powyższymi postulatami podpisali się wszyscy prezesi 24 Okręgowych Rad Lekarskich. Do akcji włączają się kolejne organizacje, np. związek psychologów. Z organizatorami akcji gotowość do rozmów wyraziło Ministerstwo Zdrowia.

Większość szpitali powiatowych nieustannie się zadłuża i będzie zadłużać się nadal
Służba zdrowia. Szpitale powiatowe w dramatycznej sytuacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2019

trzeba było 4 lata temu!to zrobić, a nie jak ludzie mówili, że poprzedni minister niewiele robi w sprawie Służby Zdrowia to koleżanka Szydło, go chroniła - też jest … Czytaj całość

20-09-2019

rencistaTo zero znowu obiecuje dobrobyt w służbie zdrowia .

20-09-2019

RODOPrzez 4-ry lata służba zdrowia ich nie interesowała, aż tu nagle przed wyborami stał się cud ! Dadzą pieniądze.!! I kto w to uwierzy panie pośle … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)