Notowania

Netto wychodzi ze Szwecji. Chce się skupić m.in. na Polsce

Salling Group, właściciel m.in. sklepów Netto, postanowił wycofać markę ze Szwecji, gdzie do tej pory miał 163 sklepy. Powód? Firma chce się skoncentrować na innych rynkach. Wśród nich jest m.in. Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Duńska sieć chce się w najbliższym czasie skupić na inwestycjach w Polsce, Niemczech i Danii (Fot: Adrian Slazok REPORTER)

O decyzji Salling Group pisze portal wiadomoscihandlowe.pl.

- Otrzymaliśmy bardzo dobrą ofertę przejęcia naszego szwedzkiego biznesu i podjęliśmy decyzję, by skorzystać z tej okazji i skoncentrować się na dalszych inwestycjach w Danii, Polsce i Niemczech - powiedział Michael Loeve, prezes Netto International.

Sieć w Szwecji liczyła aż 163 placówki. Docelowo mają one zmienić nazwę i funkcjonować pod szyldem Coop.

Obejrzyj: Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

- Istotą prowadzenia sieci dyskontowej jest zarządzanie dużymi sklepami w najprostszy i możliwie najbardziej efektywny sposób – a to oznacza radzenie sobie z wyzwaniami bez posiadania zbyt dużych zasobów. Zespoły pracownicze w Szwecji były pod tym względem wspaniałe i jestem pewien, że nowy właściciel rozpozna i doceni ich talenty, gdy będzie włączał sklepy Netto do sieci Coop – podsumował menedżer, cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl.

Eurocash miał 39,39 mln zł straty netto, 121,37 mln zł EBITDA w I kw. 2019 r.

Netto ma w Polsce 368 sklepów. W ostatnich miesiącach stawia na rozwój dyskontów 3.0. Koncept ten zakłada inny wystrój oraz znacznie szerszy asortyment produktów. Wszystko po to, by konkurować z liderami polskiego rynku - Biedronką i Lidlem. Do tej pory otwarto osiem takich placówek.

Ostrzejszy zakaz handlu to nie tylko mniej odwiedzających centra handlowe, ale także spadki obrotów sklepów.
Zakaz handlu w niedzielę uderza w małe centra handlowe. Wielkie rosną w siłę

Salling Group to właściciel nie tylko Netto, ale również innych sieci handlowych, funkcjonujących przede wszystkim w Danii. Chodzi o marki Salling, Fotex i Bilka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: netto, handel, sklepy, dyskonty, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-05-2019

brrrrrzapici, obdarci, zawszeni, zacofani i przede wszystkim zagłodzeni szwedzcy bandyci, do sytej i cywilizowanej Polski się przywlekli, żeby się najeść i … Czytaj całość

10-05-2019

Fakty Historyczneponad 40% Polaków Szwedzi wymordowali i ponad 50% majątku ukradli i zniszczyli, to tak, jakby obecnie w Polsce tylko 20 mln ludzi żyło i o połowę … Czytaj całość

10-05-2019

klientPo prostu w Szwecji jest pożądne prawo i nie wolno oszukiwać klientów a w Polsce wszystko można...Dlatego Polska..

Rozwiń komentarze (10)