Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

NFZ przepyta pacjentów. Sprawdzi, jak przebiegał pobyt w szpitalu

39
Podziel się:

Od wtorku pacjenci, którzy byli ostatnio w szpitalu, mogą spodziewać się telefonów od ankieterów wynajętych przez NFZ. Pytać będą pytać o wyżywienie, czystość czy komunikację z personelem.

NFZ przepyta pacjentów. Sprawdzi, jak przebiegał pobyt w szpitalu
NFZ sprawdzi, jak przebiegał pobyt w szpitalu (USK Wrocław)

Narodowy Fundusz Zdrowia zamierza sprawdzić, jak przebiegała hospitalizacja. Dzwonić będą w imieniu NFZ ankieterzy. Zadadzą tylko dziewięć pytań.

Pytania do pacjenta

Czego może spodziewać się pacjent? Pytania dotyczył będą tego, czy zespół medyczny był zaangażowany w uśmierzanie bólu, jaka była jakość wyżywienia, czy komunikacja była zrozumiała.

Zobacz także: Zapaść w psychiatrii dziecięcej w Warszawie. Na oddziałach brakuje lekarzy

NFZ będzie interesować również to, czy zespół medyczny zrozumiale informował o ryzyku związanym z lekami i czy zapewnił wsparcie emocjonalne, czy bezpośrednie otoczenie było czyste, albo czy w nocy była cisza.

Paść może również pytanie o to, czy zespół medyczny włączał pacjenta w decyzję o leczeniu, a także jakie jest prawdopodobieństwo polecenia szpitala.

Pacjenci będą oceniać te aspekty w skali od 0 do 10. Ankieta ma wskazać dziedziny, które wymagają poprawy.

Bez podawania danych osobowych

NFZ prosi, by pacjenci nie podawali żadnych innych informacji o sobie, zwłaszcza danych osobowych czy informacji o świadczeniu, z jakiego korzystali. Ankieterzy nie będą potrzebować żadnych danych pacjenta i nie będą go o nie prosić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(39)
Mmm
rok temu
Najpierw niech sprawdza ilu jest pacjentów na jedną pielęgniarkę , ilu lekarzy oraz ile personelu a ile być powinno , wtedy można oceniać .
zcx
rok temu
Przecież bez tych ankiet wiadomo, że obsługa w szpitalach to dno. tak ta wyżywieniowa jak i personelu medycznego, który to więcej czasu poświęca sobie niż pacjentom.
bann
rok temu
Po co to wydawać pieniądze na takie ankiety. Bez ankiet wiadomo, że wyżywienie jest pod psem, a lekarze i pielęgniarki robią co mogą, bo co może jeden lekarz na kilka oddziałów?
sad
rok temu
jeszcze narazie nie .badania mam kontrolne w grudniu,ale kontrolne bardziej,jak jakies z koniecznosci
Ewa
rok temu
Szczecin. Szpital bylam wiele razy. Zabieram swoje kanapki. Nie jestem wybredna ale to coś co jest serwowane to pomyje i odpady. Przykro mi nie da się tego jesc. Jakby mogli to chleb byłby głównym daniem. Jedzenie nie jadalne.
...
Następna strona