Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Łukasz Kijek
Łukasz Kijek
|
aktualizacja

Niespodziewana decyzja rządu. "Ludzie widzą, że ich dochody topnieją"

W piątek rząd niespodziewanie znowelizował budżet. Po co, skoro PiS stworzył fundusz, który pozwala na wydawanie pieniędzy poza budżetem? – W moim przekonaniu to jest element retoryki politycznej PiS. Nawet tak zwichrowana mechanika budżetu, jaką stworzył PiS, nie pozwala na aż tak wielką hucpę i wyprowadzanie pieniędzy poza budżet – powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Artur Nowak-Far z Kolegium Gospodarki Światowej SGH. – Rząd chce pokazać, że budżet się zwiększył i że teraz nagle znajdą się pieniądze na różne wydatki. Wszystko ma służyć wytworzeniu sztucznej koniunktury gospodarczej, czyli wywołaniu wrażenia zwiększania się dobrobytu w warunkach, w których ludzie i tak widzą, że ich oszczędności topnieją, że mają coraz mniej pieniędzy. Rolnicy i inne grupy społeczne boją się, co będzie w ich najbliższej przyszłości – uważa gość Wirtualnej Polski.

wideo
gospodarka
103
Podziel się:
KOMENTARZE
(103)
Daro
5 miesięcy temu
Nowak-Far specjalista od wszystkiego czyli od niczego
Sidney Polack
9 miesięcy temu
Sprawdźcie ile wynosiła Wasza płaca 20 i 10 lat temu, i porównajcie do ceny za metr kwadratowy mieszkania w tamtym czasie. Zobaczcie, że płace nie rosną tak szybko jak ceny, a na dodatek siła nabywcza pieniądza dramatycznie spada. Pracujemy z żoną, mamy prawie dorosłe dzieci, spłacamy kredyt na 30 lat. Od dwóch lat nie byliśmy na wyjeździe wypoczynkowym, mimo okrągłej rocznicy ślubu nie możemy pozwolić sobie na wyjazd pod palmy choć nigdy nie byliśmy, nie możemy wymienić 22 letniego autka, jest coraz gorzej... Choć jak patrzę na ulicy, w galeriach, ludzie wydają ogromne pieniążki, z tego wniosek, że niektórym mimo trudnych czasów po prostu fortuna sprzyja Pozdrawiam rodacy ✌️
jota
9 miesięcy temu
Jak czytamy na portalu Onet, szef PO w TVn w pewnym momencie nie wiedzac o tym, ze jest na wizji stwierdza "Demotywuje mnie ta to świadomość, że będę musiał kandydować do tego okropnego polskiego sejmu. To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem musial siedziec na tej Wiejskiej z tym chamstwem.
tyle
9 miesięcy temu
ZACZNIJCIE DZIECI UCZYĆ EKONOMII OD SZKOŁY PODSTAWOWEJ - OBOWIĄZKOWO !!!
Ola
9 miesięcy temu
Pamiętam za Tuska to płace rosły w oczach!! niektórym ten wytrzeszcz pozostał do dzisiejszego dnia.
...
Następna strona