Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

Echa decyzji Obajtka. "Złamanie dobrych obyczajów"

Daniel Obajtek nie podał się do dymisji, jak zapowiadał, ale oddał się do dymisji obecnej rady nadzorczej, która prawdopodobnie zostanie odwołana po zbliżającym się nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Orlenu. Zdaniem ekonomisty prof. Tomasza Siemiątkowskiego ze Szkoły Głównej Handlowej najprawdopodobniej zrobił to, by otrzymać odprawę. – Pewna sekwencja doprowadziła do tej wczorajszej maskarady, bo tak trzeba to określić – stwierdził gość "Newsroom" WP i ocenił, że najpewniej w jego kontrakcie jest zapis, że w przypadku rezygnacji nie przysługuje mu odprawa właśnie. – To samo w sobie nie jest sensacyjne, że zastosowano ten trik. Bardziej niesmaczne jest to, w jaki sposób to zrobiono i po jakim czasie. Odprawa menedżerowi może się teoretycznie należeć. Nie chcę kontestować, czy miał do niej prawo, czy nie – prawo również w rozumieniu aksjologiczno-moralnym – tylko chodzi o to, że to wszystko nie trzyma się kupy. Mamy dzisiaj potężną publiczną spółkę...
rozwiń
gospodarka
99
Podziel się:
KOMENTARZE
(99)
sprawiedliwy
2 miesiące temu
Wiadomo jak za PO wypływał wat przy paliwach do kieszeni cwaniaków.
Obywatel
2 miesiące temu
To Bareja pokazał i to dawno w Miśu , scena z szatni . Nie mam Pańskiego płaszcza i co Pan mi zrobisz ? Tak wybrał naród trzeba to uszanować , nawet to że nas okradają . Następnym razem trzeba być mądrzejszym.
Bez owijania ...
2 miesiące temu
Jaka odprawe ? Zwolnic go z paragrafem dzialalnosci na szkode firmy i zadnej odprawy !
krótko
2 miesiące temu
Państwo PISu to nie jest nasze państwo i nie powinniśmy honorować żadnych ich tzw, praw, umów i nominacji. Bo PIS to wywrotowa organizacja przestępcza o zasięgu ogólnokrajowym i powinna natychmiast zostać sądownie zdelegalizowana, a główni organizatorzy tego procederu powinni trafić do aresztów wydobywczych. To była ZDRADA STANU kontrolowana z Moskwy przez łączników takich jak Antoni, Kornel, Mateusz i kilku innych.
Adam..
2 miesiące temu
Zapraszam Pana Ekonomistę do zarządzania dużą spółką a nie opowiadania bajek.
...
Następna strona