Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Obostrzenia w związku z koronawirusem będą dalej luzowane. Rząd przedstawił szczegóły

3
Podziel się:

W nowym rozporządzeniu podwyższono limit publiczności do 50 proc. liczby miejsc na stadionach piłkarskich i żużlowych. Nie będzie też już obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach. Zmiany zaczną obowiązywać od 21 lipca.

Po zmianach na meczach piłkarskich będzie mogło zasiąźć o 100 proc. więcej kibiców.
Po zmianach na meczach piłkarskich będzie mogło zasiąźć o 100 proc. więcej kibiców. (PAP)

Według wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego, na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane.

- Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu – poinformował Cieszyński, cytowany przez PAP.

Zobacz także: Zobacz też: Wycinka lasów na opał? Minister środowiska dementuje

Projekt zakłada również, że mniejszy będzie nas też dzielił wymagany dystans. To już nie 2 m a 1,5 m, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust. Zmiany dotyczą również maksymalnego limit uczestników targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań na osobę. Po zmianach będzie to 2,5 metra kwadratowego na osobę zamiast 5.

Większa też będzie mogła być liczba uczestników zajęć lub wydarzeń sportowych. Wyjątkiem są jednak pola golfowe, korty tenisowe, stajnie, stadniny i tory wyścigowych dla koni, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób.

Teraz będzie mogło w nich uczestniczyć nie więcej niż 300 uczestników. W zamkniętych halach sportowych też już po zmianach będzie mogło być w tym samym czasie do 50 proc. przewidzianej publiczności.

Koniec też różnicowania basenów otwartych i zamkniętych. W obu przypadkach podniesiono limit publiczności do 50 proc. liczby miejsc dla publiczności. Nie bezie też już obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w zamkniętych pomieszczeniach i muszlach koncertowych na powietrzu.

Publiczność ciągle jednak musi zakrywać usta i nosy. Podczas poruszania się wewnątrz obiektu, trzeba będzie też zachować 1,5 m odległości od innych widzów.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
tom
4 lata temu
a co z sanatoriami z zus nadal nie mozna jechac
DS
4 lata temu
ŻĄDAM rozliczenia strat spowodowanych błędnymi decyzjami: straty gospodarcze, psychiczne, inne choroby i masa innych. Wg nowych standardów WHO można w każdej chwili ogłosić pandemię sraczki. Monthy Pytona mamy już na co dzień. Teraz w lato zachowujemy się w Polsce w miarę normalnie, dzieje się coś poza odebraniem godności Polakom? Wiecie, że cudownie zmalała diagnostyka nowotworów złośliwych (temat poruszony na sejmowej komisji zdrowia)? Bareja by tego nie przewidział, ludzie przestaną chorować jak zamkniemy szpitale... To jest powolna eutanazja Narodu pod pretekstem dbałości o niego...
Koronościema
4 lata temu
A Co dalej brną w to kłamstwo ... Nie ma pandemii ,nawet epidemii, jest Koronościema, wirus jak każdy inny z grupy koronowirusów które były ,są i będą ,jednak nie tak straszny jak nam przedstawiają w propagandowych programach dezinformacyjnych... Skończcie z tym , przeproście ,a Polacy wybaczą...