Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Obowiązkowa kwarantanna w hotelu. Wielka Brytania zmienia zasady

2
Podziel się

Przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z krajów "wysokiego ryzyka" będą musieli odbyć przymusową kwarantannę. Nie będą jednak mogli tego zrobić w domu. Miejsce wyznaczy im państwo - najpewniej w hotelu lub innym tego typu miejscu.

Obowiązkowa kwarantanna w hotelu. Wielka Brytania zmienia zasady
Brytyjski premier Boris Johnson przedstawił nowe zasady kwarantanny w Wielkiej BrytaniiDostawca: PAP/EPA. (PAP/EPA, PAP/EPA/ANDY RAIN, ANDY RAIN)
bDHOrLvV

- Będziemy wymagać, aby wszyscy przyjeżdżający izolowali się w zapewnionym przez rząd zakwaterowaniu, takim jak hotele, przez 10 dni bez wyjątku. Będą oni odbierani z lotniska i przetransportowani bezpośrednio do miejsca kwarantanny - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w Izbie Gmin.

Za taki nocleg podróżni będą musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Jednak nie wszystkie kraje znajdą się na tzw. czerwonej liście. Na razie liczy ona 22 państwa. Są wśród nich te leżące w Ameryce Południowej oraz RPA czy Portugalia.

bDHOrLvX
Zobacz także: Lockdown w Wielkiej Brytanii. Puste półki w supermarketach

Na tym jednak nie koniec. Rząd Wielkiej Brytanii chce rygorystycznie kontrolować wyjazdy swoich obywateli z kraju.

bDHOrLwd

- Nielegalne jest opuszczanie domu w celu wyjazdu za granicę w celach rekreacyjnych. Będziemy to egzekwować w portach i na lotniskach, pytając ludzi, dlaczego wyjeżdżają, i nakazując im powrót do domu, jeśli nie mają ważnego powodu podróży - powiedział Johnson.

Obecnie wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa wykonanego w ciągu 72 godzin przed wyjazdem, a po przyjeździe udać się na 10-dniową kwarantannę.

Może ona zostać skrócona w przypadku wykonania nie wcześniej niż w piątym dniu po przyjeździe odpłatnego testu na obecność koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHOrLwy
Źródło:
KOMENTARZE
(2)
maeg
4 tyg. temu
BO NIC NIE MA GRYPA TYLKO GRYPA WSZĘDZIE PANIKA EPIDEMIA PANDEMIA ,KŁAMSTWA WIELKA MEDIALNA SCIEMA WOJNA EKONOMICZNA.CHCĄ ZNISZCZYĆ ŚWIAT I DEPOPULACJE LUDNOŚCI NASTĘPNIEGLOBALNE CAŁKOWITE ODEJŚCIE DO FIZYCZNEGO PIENIĄDZA ALE MY SIĘ NIE DAMY
miecio
4 tyg. temu
Tak Australia zlikwidowała zachorowania do zera, obecni od 10 dni nie mają żadnego przypadku.