Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Oddasz butelkę nawet bez paragonu. Żywiec ma nowy pomysł na ochronę środowiska

105
Podziel się:

Będzie można oddać butelkę po piwie bez paragonu i niekoniecznie w tym samym sklepie, w którym kupiliśmy trunek. Grupa Żywiec przetestowała już swój nowy pomysł i teraz chce go wprowadzić na szerszą skalę.

Grupa Żywiec chce zwiększyć odsetek zwracanych szklanek szklanych.
Grupa Żywiec chce zwiększyć odsetek zwracanych szklanek szklanych. (East News, Jakub Wysocki/REPORTER)

Jeden z największych graczy na polskim rynku piwa nawiązał współpracę z siecią ponad tysiąca sklepów, których klienci będą mogli zwrócić butelki bez paragonu. I wcale nie musi być to ta sama placówka, w której kupili piwo - informuje "Rzeczpospolita".

Kaucja za butelkę bez paragonu będzie wynosiła 35 groszy. Tu tkwi jedyny haczyk, bo jeśli okażemy paragon, dostaniemy więcej - 50 groszy.

W ten sposób Żywiec chce zwiększyć odsetek odzyskiwanych butelek (mimo że już teraz nie jest źle, bo tylko około ośmiu procent butelek nie trafia do browaru).

Zobacz także: Obejrzyj też: Kaucja na plastikowe butelki. "To jest bardzo dobre narzędzie"

To już kolejny krok firmy w tym kierunku. Wcześniej zdecydowała się na podniesienie kaucji z 35 do 50 groszy. Wtedy jednak można było oddawać butelki tylko po okazaniu paragonu.

Żywiec przetestował nowy pomysł na Śląsku. Firma chwali się, że dzięki temu, iż klienci nie musieli okazywać paragonu, odzyskała o 20 proc. butelek więcej.

Jedna szklana butelka w ciągu pięciu może być użyta nawet 25 razy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(105)
WYRÓŻNIONE
Metro66
5 lata temu
Nie do pojęcia jest obecność butelek bezzwrotnych .
2stan13
5 lata temu
Mały kroczek w dobrą stronę, lecz czemu mam nosić ze sobą paragon, by nie stracić 15 groszy, gdy zwrócę butelkę bez paragonu? W PRL-u nie było paragonów, a za zwrot butelki otrzymywało się 199% zapłaconej kaucji! No i istnieje problem z tzw. butelkami bezzwrotnymi - jak nie można ich zwrócić i/lub wymienić, TO POWINNY CAŁKOWICIE ZNIKNĄĆ Z HANDLU! A kolejnym krokiem WINNO BYĆ CAŁKOWITE WYCOFANIE Z OBROTU HANDLOWEGO JEDNORAZOWYCH TOREBEK FOLIOWYCH ,(już ponad 70 państw na świecie tak zrobiło), A ZAMIAST NICH WPROWADZENIE RÓŻNEGO FORMATU TOREBEK PAPIEROWYCH, PRODUKOWANYCH ZE SKUPOWANEJ MAKULATURY! NA KONIEC CAŁKOWITE WYCOFANIE Z HANDLU DETALICZNEGO WSZELKICH OPAKOWAŃ Z TWORZYW SZTUCZNYCH I ZASTĄPIENIE ICH OPAKOWANIAMI Z METALU, SZKŁA, SUROWEGO DREWNA, TEKTURY, CZY GRUBEGO PAPIERU Z MAKULATURY! TERMIN WYKONANIA OD ZARAZ PANOWIE DECYDENCI I HANDLOWCU! A DO HANDLOWCÓW APELUJĘ O NATYCHMIASTOWE WPROWADZENIE SPRZEDAŻY ŻYWNOŚCI NETTO, (bez opakowania), DO OPAKOWAŃ KLIENTÓW, WZOREM INNYCH PAŃSTW!
swd
5 lata temu
Kurcze, w PRL po mleko i śmietanę do sklepu chodziło się z butelką, niektórzy z bańkami emaliowanymi, mięso, wędliny pakowane były w papier, na zakupy chodziło się z żyłkową siatką, a skupy przyjmowały wszystkie rodzaje butelek.
NAJNOWSZE KOMENTARZE (105)
Zet
5 lata temu
W niemczech butelka droższa jest od zawartosci, czyli czas by butekka kosztowała 2 zł /3 zł no i automaty przy markietach
Jaco
5 lata temu
Dlatego kupuje piwo w Czechach gdzie mogę oddać każda butelkę
Niki
5 lata temu
super idea.. oby tak dalej :)
Zdziwiona
5 lata temu
Szczerze nie ogarniam bo ja cały czas tak robię i nie ma z tym problemu
Ekonom
5 lata temu
PRL i "komuna" to gospodarka nakazowo -rozdzielcza, niewydolna z permanentnym brakiem srodkow produkcji. Jak potrzebne były butelki a nie mozna ich było dostać z huty to działały skupy, teraz jak browar potrzebuje butelki to przebiera w oferentach, tylko że wtedy środowisko naturalne na tym traci. Dziwne że poświęcenie 15gr na ekologię jest problemem a 50gr na jej niszczenie już nie.
...
Następna strona