Notowania

Opłata recyklingowa. Firmy chcą mieć wpływ i przejąć selektywną zbiórkę śmieci

Firmy wprowadzające na rynek opakowania nie uchylają się od tzw. rozszerzonej nieodpowiedzialności producenta. Jeśli jednak mają ponosić koszty, chcą mieć wpływ na zbiórkę śmieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Firmy wprowadzające na rynek opakowania chcą mieć wpływ na zbiórkę śmieci.

Jeżeli biznes ma ponosić odpowiedzialność za skuteczność sytemu zbiórki i recyklingu odpadów, chce mieć coś do powiedzenia w kwestii przepisów o ROP, czyli rozszerzonej nieodpowiedzialności producenta - pisze czwartkowy "Puls Biznesu".

Jacek Majchrowski poinformował w środę, że mieszkańcy Krakowa muszą przygotować się na podwyżki opłat za śmieci
Opłaty za śmieci. Kraków szykuje podwyżki

Firmy skłonne są ponosić dodatkowe opłaty, ale ich zdaniem wstępne propozycje strony rządowej są nie do zaakceptowania. Zarzucają, że resort chce obciążyć nowym podatkiem, ale pozostawia je bez wpływu na organizację systemu zbiórki odpadów.

"Kaucja to dobry pomysł". Ekspert ujawnia, jak działa śmieciowy biznes

- To absurdalne, by producenci brali odpowiedzialność za to, czy gminom uda się osiągnąć wymagany przez UE poziom recyklingu opakowań, nie mając możliwości zaangażowania się w system - przekonuje na łamach "PB" Magdalena Dziczek z EKO-PAK.

W 2020 roku warszawiak zajmujący w pojedynkę ponad 40-metrowe mieszkanie w bloku zapłaci miesięcznie za odbiór śmieci 65 zł.
Wywóz śmieci w 2020 roku. Te stawki wyczyszczą nam portfele

Producenci gotowi są przejąć od samorządów selektywną zbiórkę odpadów w zakresie odpadów opakowaniowych. Chodzi głównie o szkło i plastik. Gminy brałby na siebie tylko odpady zmieszane, bio, remontowe i gabaryty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2020

GoscFirmy powinny odpowiadać za odpady A nie tylko wyprodukować produkt w najtańszym opakowaniu jakim jest plastik. Szybko zaczną zmieniać wody i napoje … Czytaj całość

20-02-2020

PodatnikMatołusz chce wyłącznie kasy!!! Ta nadzwyczajna KASTA polityków ma w nosie dobro społeczne.

20-02-2020

ZK590ja zapłacę krocie za odbiór mojego plastiku, który firma sprzeda i zarobi.

Rozwiń komentarze (4)