Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

OPZZ ma nowego przewodniczącego. Zastąpił zmarłego Jana Guza

4
Podziel się

Andrzej Radzikowski został nowym przewodniczącym OPZZ. Jego wybór wymusiła śmierć wieloletniego przewodniczącego Jana Guza, który zmarł pod koniec maja w wieku 62 lat. Na czele związku stał od 2004 r.

Nowy przewodniczący OPZZ. Został nim Andrzej Radzikowski
Nowy przewodniczący OPZZ. Został nim Andrzej Radzikowski (opzz.org.pl, OPZZ)
bDzethZx

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych ma nowego przewodniczącego, głosami członków rady OPZZ wybrano na tę funkcję dotychczasowego wiceszefa związku - Andrzeja Radzikowskiego. Poprzedni przewodniczący - Jan Guz - zmarł w maju.

Z okazji wyboru nowego przewodniczącego związku, OPZZ opublikowało jego sylwetkę. Andrzej Radzikowski ukończył wyższe studia pedagogiczne na kierunku matematyka i informatyka nauczycielska. W swojej zawodowej karierze pełnił zarówno rolę pracownika, jak i pracodawcy. Był nauczycielem i dyrektorem szkoły. Sprawował także kierownicze funkcje w administracji państwowej.

bDzethZz

"We wszystkich miejscach pracy dał się poznać jako bardzo dobry kolega dbający o właściwą atmosferę pracy oraz sprawny i kompetentny organizator" - napisano. "W zawodowym życiorysie ma też udany epizod biznesowej działalności, która to dostarczała mu wiedzy i umiejętności z zakresu kierowania firmą, dokonywania analiz finansowych oraz stosowania prawa gospodarczego" - dodano.

Zobacz także: Obejrzyj: Emerytura za staż pracy? Ekspert odpowiada

"Posiada duże doświadczenie w działalności związkowej. W Związku Nauczycielstwa Polskiego, do którego należy od 1978 roku, przeszedł wszystkie szczeble organizacyjne od Prezesa Ogniska, poprzez Prezesa Oddziału i Okręgu do członka Prezydium Zarządu Głównego. W tej działalności dał się poznać jako człowiek wrażliwy na ludzkie problemy, konsekwentnie zabiegający o realizację programu i idei związków zawodowych. Był organizatorem i uczestnikiem wielu akcji protestacyjnych. Dał się też poznać jako sprawny negocjator zarówno na szczeblu lokalnym jak i krajowym. Posiada dużą umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę, a zdobytym doświadczeniem i umiejętnościami chętnie dzieli się z innymi. Był organizatorem i prowadzącym na wielu szkoleniach. Przygotował liczne publikacje do prasy, występował w mediach" - zaznaczono.

bDzethZF

W strukturach OPZZ pełni funkcje od 1994 roku. Między innymi jako członek Rady OPZZ, a w kadencji 2002-2006 członek Prezydium OPZZ. VIII Kongres OPZZ to już szósty, w którym brał udział. Za swoją pracę zawodową i działalność społeczną był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Otrzymał między innymi: Brązowy, Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Krzyż za zasługi dla ZHP, Złotą Honorową odznakę ZMW, Złotą Odznakę ZNP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzetiaa
KOMENTARZE
(4)
JANNN
rok temu
Ten ekspert który się wypowiedział o stażu pracy niech zrozumie że każdy liczyć umie a po drugie ludzie z długoletnim stażem mogą sami decydować o przejściu na emeryturę.
JANNN
rok temu
Może wreszcie ktoś zajmie się stażem pracy dla tych co pracują ponad te 40lat i więcej a nie będzie lekceważył ludzi pracy.
fff
rok temu
pożiwiom,uwidim
bDzetiab
Bolo
rok temu
Wygląda mi na to , że w dobrych czasach był sprawdzonym działaczem ale o tym jakoś nie piszecie. Nie pozwolono na szczegółowy życiorys z początku lat 70.