Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Parkomat w Sopocie "kradnie" kierowcom minuty? Miasto odpowiada: nikt nie zgłosił problemu

130
Podziel się:

Na krótkim filmie udostępnionym na YouTubie widać wyraźnie, że różnica między czasem pokazywanym przez parkomat i rzeczywistą godziną to 8 minut. Może to narazić kierowców na mandat za brak opłaty.

Parkomat w Sopocie "kradnie" kierowcom minuty? Miasto odpowiada: nikt nie zgłosił problemu
Autor nagrania z Sopotu pokazuje różnicę czasu po wrzuceniu do parkomatu 50 gr. Powinno to wystarczyć na 10 minut parkowania, dało tylko 2 minuty. (FLOU/YouTube)

Nagranie szybko rozeszło się w sieci. Widać na nim różnicę czasową na niekorzyść parkujących. Już na starcie, mimo wrzuconych monet, parkujący traci 8 minut.

Powoduje to, że za 50 groszy parkować można zaledwie 2 minuty. To dość drogo. Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta o to nagranie. Byliśmy ciekawi, czy podobne błędy już się zdarzały i czy w zwiazku z nieprawidłowymi wskazaniami parkomatu kierowcy mogą, nie ze swojej winy, zapłacić mandat.

- Nikt nie zgłosił problemu tego urządzenia do działu parkowania Zarządu Dróg i Zieleni. Podczas porannego obchodu służb parkingowych godzina została poprawiona. Był to parkomat nr 18 przy ul. Westerplatte - zapewnia money.pl Anna Dyksińska, rzeczniczka UM w Sopocie.

Zobacz także: Zobacz nagranie z Sopotu

Jak zapewnia, kontrolerzy każdorazowo przed wystawieniem zawiadomienia o braku opłaty za parkowanie sprawdzają stan parkometru i pobierają wydruk.

- Szanse, że ktoś otrzymał w takiej sytuacji zawiadomienie, są niewielkie. Jeśli jednak doszłoby do takiej sytuacji, to na podstawie reklamacji i informacji z systemu, taka opłata oczywiście byłaby anulowana - zapewnia rzeczniczka.

Jak dodaje, na parkometrach jest umieszona informacja wraz z numerem telefonu, pod którym można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości w działaniu urządzeń. Po godzinach pracy ZDiZ telefon działa jako automatyczna sekretarka.

- Zawsze polecamy sprawdzenie informacj na bilecie, bo może też się okazać, że jedna z monet przeleciała do zwrotu lub się zblokowała i bilet wyszedł pomniejszony o tą kwotę - wyjaśnia Anna Dyksińska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(130)
mobilny
rok temu
Mobiparking i wszystko załatwione opłata wyłacznie za czas jaki sie parkowało i nie bedzie problemu z przepłaceniam lub czasem na parkomertach :)
Ster
rok temu
A ja ostatnio odkryłem, że to mój telefon kłamał i oszukiwał mnie dokładnie o 8 minut:)
Darek
rok temu
Co za durny artykuł. Po prostu jest różnica w wskazaniach. Przekręt był by gdyby godzina była by krótsza np. o dwie minuty. Zamiast się pastwić-wystarczy pomyśleć
Wapark
rok temu
W Warszawie w pierwszych parkometrach po zaakceptowaniu dodawały 2 minuty do opłaconego czasu ,to nikomu nie przeszkadzało.
surviwalv
rok temu
Turystów trzeba szanowac budować dla nich parkingi a nie łupić.
...
Następna strona