Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PBG chce sprzedać pakiet akcji Rafako

PBG zamierza sprzedać 42.466.000 akcji Rafako. Dają one 33,32 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
PBG to spółka akcyjna z branży nieruchomości

PBG to spółka z branży nieruchomości, od 2007 r. wchodzi w skład indeksu WIG20 na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Stoi na czele Grupy Kapitałowej, której profil działalności obejmuje generalne wykonawstwo instalacji dla gazu ziemnego i ropy naftowej, wody i paliw w systemie "pod klucz" oraz realizację inwestycji z zakresu energetyki i budownictwa mieszkaniowego.

W komunikacie czytamy, że zarządca spółki PBG skierował do Rafako i do PFR TFI zawiadomienie o zamiarze sprzedaży 42.466.000 akcji Rafako, dających łącznie 33,32 proc. głosów na zgromadzeniu akcjonariuszy, w tym 7.665.999 akcji należących do PBG (ok. 6 proc. głosów) oraz 34.800.001 akcji należących do Multaros Trading Company (ok. 27,3 proc. głosów).

Oczekuje się, że sprzedaż pakietu PBG powinna zostać dokonana zgodnie z założeniami planu restrukturyzacyjnego, który został przekazany do akt postępowania sanacyjnego spółki w połowie maja.

Obejrzyj: Ceny mieszkań. Taniej nie będzie, dojdą raczej do poziomów z Zachodu

Rafako liczy na kontrakty związane z modernizacją małych ciepłowni węglowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rafako, akcje, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2020

oziTrzaskowski to hipokryta – rysuje się na konserwatyste, a dzieci do komunii nie posłali, bo kościół przeciw aborcji jest. To lewak ostateczny, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)