Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PBG chce sprzedać pakiet akcji Rafako

1
Podziel się

PBG zamierza sprzedać 42.466.000 akcji Rafako. Dają one 33,32 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

PBG to spółka akcyjna z branży nieruchomości
PBG to spółka akcyjna z branży nieruchomości (money.pl)
bErHdFxN

PBG to spółka z branży nieruchomości, od 2007 r. wchodzi w skład indeksu WIG20 na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Stoi na czele Grupy Kapitałowej, której profil działalności obejmuje generalne wykonawstwo instalacji dla gazu ziemnego i ropy naftowej, wody i paliw w systemie "pod klucz" oraz realizację inwestycji z zakresu energetyki i budownictwa mieszkaniowego.

W komunikacie czytamy, że zarządca spółki PBG skierował do Rafako i do PFR TFI zawiadomienie o zamiarze sprzedaży 42.466.000 akcji Rafako, dających łącznie 33,32 proc. głosów na zgromadzeniu akcjonariuszy, w tym 7.665.999 akcji należących do PBG (ok. 6 proc. głosów) oraz 34.800.001 akcji należących do Multaros Trading Company (ok. 27,3 proc. głosów).

Oczekuje się, że sprzedaż pakietu PBG powinna zostać dokonana zgodnie z założeniami planu restrukturyzacyjnego, który został przekazany do akt postępowania sanacyjnego spółki w połowie maja.

bErHdFxP
Zobacz także: Obejrzyj: Ceny mieszkań. Taniej nie będzie, dojdą raczej do poziomów z Zachodu
bErHdFxV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErHdFyq
gospodarka
KOMENTARZE
(1)
ozi
rok temu
Trzaskowski to hipokryta – rysuje się na konserwatyste, a dzieci do komunii nie posłali, bo kościół przeciw aborcji jest. To lewak ostateczny, finansuje LGBT i inne bezeceństwa. Gorszy niż Biedroń, bo ten chociaż się nie kryje.