Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Protest pielęgniarek w Warszawie. Zgłoszono 18 zgromadzeń

70
Podziel się:

W Warszawie w środę o godzinie 11 zaczął się protest pielęgniarek. Głównym postulatem protestujących jest poprawa sytuacji materialnej polskich pielęgniarek i położnych. W związku z obostrzeniami epidemicznymi organizatorzy zgłosili aż 18 zgromadzeń.

Protest pielęgniarek w Warszawie. Zgłoszono 18 zgromadzeń
Protest pielęgniarek w Warszawie (PAP, PAP/Tomasz Gzell)

W grupach protestujących jest maksymalnie 25 osób. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zapowiedział, że protest pielęgniarek rozpocznie się pod Sejmem. Pielęgniarki przejdą następnie ulicą Matejki, przez Aleje Ujazdowskie do Belwederu i na plac Na Rozdrożu. Grupki protestujących będą oddalane od siebie o kilkanaście metrów, tak żeby skutecznie utrzymać dystans w związku zagrożeniem koronawirusem.

Zobacz także: Nawet na targu trzeba wymagać dokumentacji mięsa. "Rolnik musi mieć wyniki badań dla każdej sztuki"

Pielęgniarki chcą zwrócić uwagę opinii publicznej i rządzących na swoją sytuację materialną. - O pieniądze apelujemy na spotkaniach z ministrem zdrowia i deklarował, że w najbliższym czasie premier Morawiecki ogłosi nowy ład i będziemy zadowoleni z tego, co powie. Na razie nie wiem, co premier będzie mówił, na razie my wychodzimy i naszym hasłem przewodnim z racji, że będziemy stać pod Sejmem, jest "godziwa płaca po wartościowaniu, a nie po uważaniu" - stwierdziła w programie "Newsroom" WP przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Krystyna Ptok.

Jednym z problemów całego środowiska pielęgniarskiego jest też średni wiek kadry. W tej chwili w tej grupie zawodowej średni wiek to 53 lata. Do końca tej dekady, jeżeli nic się nie zmieni, polska pielęgniarka będzie miała średnio 60 lat. Jednym z powodów małego zainteresowania tym zawodem są właśnie stosunkowo niskie zarobki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(70)
Pielęgniarka
rok temu
I co to da, ten zawód musi umrzeć śmiercią naturalną, pielęgniarka to zło wcielone, dla pielęgniarki brak jest miejsca w ochronie zdrowia, jeszcze niewiadomo co na temat pielęgniarek mówią lekarze pacjentom?Za coś nas pacjenci tak nienawidzą ostatnimi czasy, kiedyś lepiej nas traktowali, już nie mogę doczekać się emerytury.
Natalia
rok temu
Wstyd mi, że Polacy nie doceniają trudu pracy pielęgniarek. A zagranicą tak bardzo są pożądane i mają godna wypłatę. Ciężko ludziom zrozumieć, że w nowoczesnym państwie medycyna i wojsko musi być dobrze dofinansowane, instytucje tak i też pracownicy. W czasie kryzysu na nich szczególnie możemy liczyć. Te wredne komentarze wynikają z niewiedzy, jednotorowego patrzenia na sytuację i z zazdrościć. Bo dobrze gdzie nas nie ma.
Miś Uszatek
rok temu
Za brak personelu trzeba podziękować tym ,którzy zlikwidowali Liceum Medyczne . To była największa głupota . To były bardziej wykształcone kadry pielęgniarskie niż dzisiejsze po studiach
Przedszkole
rok temu
Moze ciężko pracują, ale nie tylko one. Ja codziennie mam 25 dzieci w przedszkolu. Maluchy zarażają nas różnymi chorobami ( w tym covid-19). Co mam powiedzieć jak ja całe życie się uczę i nie mam pensji 3000zł.
Ewa
rok temu
Podwyżkę to powinny dostać salowe bo więcej się na pracują
...
Następna strona