Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Protest pielęgniarek w Warszawie. Zgłoszono 18 zgromadzeń

70
Podziel się:

W Warszawie w środę o godzinie 11 zaczął się protest pielęgniarek. Głównym postulatem protestujących jest poprawa sytuacji materialnej polskich pielęgniarek i położnych. W związku z obostrzeniami epidemicznymi organizatorzy zgłosili aż 18 zgromadzeń.

Protest pielęgniarek w Warszawie. Zgłoszono 18 zgromadzeń
Protest pielęgniarek w Warszawie (PAP, PAP/Tomasz Gzell)

W grupach protestujących jest maksymalnie 25 osób. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zapowiedział, że protest pielęgniarek rozpocznie się pod Sejmem. Pielęgniarki przejdą następnie ulicą Matejki, przez Aleje Ujazdowskie do Belwederu i na plac Na Rozdrożu. Grupki protestujących będą oddalane od siebie o kilkanaście metrów, tak żeby skutecznie utrzymać dystans w związku zagrożeniem koronawirusem.

Zobacz także: Nawet na targu trzeba wymagać dokumentacji mięsa. "Rolnik musi mieć wyniki badań dla każdej sztuki"

Pielęgniarki chcą zwrócić uwagę opinii publicznej i rządzących na swoją sytuację materialną. - O pieniądze apelujemy na spotkaniach z ministrem zdrowia i deklarował, że w najbliższym czasie premier Morawiecki ogłosi nowy ład i będziemy zadowoleni z tego, co powie. Na razie nie wiem, co premier będzie mówił, na razie my wychodzimy i naszym hasłem przewodnim z racji, że będziemy stać pod Sejmem, jest "godziwa płaca po wartościowaniu, a nie po uważaniu" - stwierdziła w programie "Newsroom" WP przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Krystyna Ptok.

Jednym z problemów całego środowiska pielęgniarskiego jest też średni wiek kadry. W tej chwili w tej grupie zawodowej średni wiek to 53 lata. Do końca tej dekady, jeżeli nic się nie zmieni, polska pielęgniarka będzie miała średnio 60 lat. Jednym z powodów małego zainteresowania tym zawodem są właśnie stosunkowo niskie zarobki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(70)
Pielęgniarka
3 lata temu
I co to da, ten zawód musi umrzeć śmiercią naturalną, pielęgniarka to zło wcielone, dla pielęgniarki brak jest miejsca w ochronie zdrowia, jeszcze niewiadomo co na temat pielęgniarek mówią lekarze pacjentom?Za coś nas pacjenci tak nienawidzą ostatnimi czasy, kiedyś lepiej nas traktowali, już nie mogę doczekać się emerytury.
Natalia
3 lata temu
Wstyd mi, że Polacy nie doceniają trudu pracy pielęgniarek. A zagranicą tak bardzo są pożądane i mają godna wypłatę. Ciężko ludziom zrozumieć, że w nowoczesnym państwie medycyna i wojsko musi być dobrze dofinansowane, instytucje tak i też pracownicy. W czasie kryzysu na nich szczególnie możemy liczyć. Te wredne komentarze wynikają z niewiedzy, jednotorowego patrzenia na sytuację i z zazdrościć. Bo dobrze gdzie nas nie ma.
Miś Uszatek
3 lata temu
Za brak personelu trzeba podziękować tym ,którzy zlikwidowali Liceum Medyczne . To była największa głupota . To były bardziej wykształcone kadry pielęgniarskie niż dzisiejsze po studiach
Przedszkole
3 lata temu
Moze ciężko pracują, ale nie tylko one. Ja codziennie mam 25 dzieci w przedszkolu. Maluchy zarażają nas różnymi chorobami ( w tym covid-19). Co mam powiedzieć jak ja całe życie się uczę i nie mam pensji 3000zł.
Ewa
3 lata temu
Podwyżkę to powinny dostać salowe bo więcej się na pracują
...
Następna strona