Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

Zarobki w Polsce. Górnicy z JSW dostali kolejne podwyżki i jednorazowe premie

113
Podziel się:

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zgodził się na kolejne podwyżki wynagrodzeń dla załogi. Łączny koszt porozumienia z górniczymi związkami zawodowymi szacowany jest na 139,3 mln zł. Tymczasem JSW na koniec pierwszego półrocza miała 330,5 mln zł straty netto.

Zarobki w Polsce. Górnicy z JSW dostali kolejne podwyżki i jednorazowe premie
W sumie płace górników wzrosną w tym roku łącznie o 5 proc. Beata Zawrzel/REPORTER/ EastNews
bEDcXCuZ

Zgodnie z porozumieniem zawartym 13 września od 1 września wynagrodzenia pracowników JSW wzrosną o 1,6 proc. To kolejne podwyżki w zakładzie. W lipcu płace w węglowej spółce wzrosły już o 3,4 proc. W sumie płace górników wzrosną w tym roku łącznie o 5 proc.

Dodatkowo od października pracownicy otrzymają jednorazową nagrodę, sięgającą od 3,1 tys. zł do 4,3 tys. zł. Najwyższa kwota przeznaczona jest dla pracowników zatrudnionych pod ziemią.

Podwyżki to dla węglowej spółki dodatkowy koszt w tym roku, w wysokości 23,5 mln zł. Z kolei wypłata jednorazowych nagród kosztować będzie kolejne 113,5 mln zł. W sumie więc szacowany koszt porozumienia wyniesie blisko 139,3 mln zł.

bEDcXCvb
Zobacz także: Emerytury 2022. Czy inflacja zmniejszy podwyżki? Ekspert podlicza

Tymczasem na koniec pierwszego półrocza tego roku JSW miała 330,5 mln zł straty netto. Powodem były m.in. niskie ceny węgla koksowego, używanego do produkcji koksu i stali, które wzrosły dopiero w trzecim kwartale tego roku.

Analitycy prognozują jednak, że z uwagi na wzrost cen węgla, JSW poprawi swoje wyniki finansowe w drugiej połowie tego roku. W ubiegłym roku średnia miesięczna płaca w JSW wyniosła 10,23 tys. zł brutto.

bEDcXCvh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDcXCvC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(113)
Gurnik
5 dni temu
O znowu premia kupia se 9 telewizor
Złodziestwo
6 dni temu
Teraz już wiecie dlaczego mamy najdroższy prąd w Europie. Chory kraj rządzony przez nieudaczników, kraj bez perspektyw.
Wstyd!
6 dni temu
Dla nauczycieli nie ma a dla kopidołów przynoszących straty są pieniądze? Chory kraj!!!
bEDcXCvD
vfzd
6 dni temu
Państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy – Za pieniądze tych spółek załatwia się polityczne interesy rządzących. ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Poza tym marnotrawstwo i rozrzutność...Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksiazce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? Opisany w niej system uchronił nieraz przed spadkami, a teraz znowu hossa, bo ludzie pakuja piniadze na giełdę przed inflacją i uciekają z lokat 0%
facsz
6 dni temu
W Polsce nie ma faceta z takimi jajami, jakie miała brytyjska premier Tacher, która pozamykała brytyjskie kopalnie. U nas rządzący boja się górników, bo mogą wyzwieźć ich na taczkach, połączyli kopalnie z firmami energet. Pogrążają te firmy. Tracimy też wszyscy w inny sposób, bo ceny akcji firm energet. poleciały w dół po 70-80% (PGE, Enea, Energa były po ponad 20 zł i spadły na 4-6, Tauron był po ponad 5 zł i spadł do 1, odbił do 3). Wielu z nas ma ich akcje poprzez OFE. Poza tym trwoni się publiczne pieniądze dotując nierentowne spółki. Innym przedsiębiorcom i ich pracownikom nikt nie pomaga. Muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Przeczytajcie ksią.ż kę pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna, by umieć samemu zadbać finansowo o siebie.
...
Następna strona