Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Po miesiącu kwarantanny spadek sprzedaży firm przekroczył 40 proc.

W czwartym tygodniu kwarantanny spadek sprzedaży przekroczył 41 proc., w porównaniu do zeszłego roku - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Podziel się
Dodaj komentarz
Koronawirus. Firmy zaliczają spadek sprzedaży.

O 41 proc. zmalała liczba raportów sprawdzających wiarygodność płatniczą klientów w BIG InfoMonitor. To raporty, które sprzedający pobierają z rejestru by sprawdzić, czy ich kontrahenci nie mają długów wobec innych podmiotów.

Zapytania sprawdzające wiarygodność płatniczą składają do BIG InfoMonitor m.in. operatorzy telewizji kablowej, dostawcy internetu, firmy telekomunikacyjne, leasingowe, faktoringowe, pożyczkowe, banki, franczyzodawcy oraz przedsiębiorstwa z różnych branż weryfikujące swoich partnerów biznesowych.

- Gdy nie ma sprzedaży, liczba takich zapytań spada. W pierwszym tygodniu paraliżu gospodarki było ich o ponad 20 proc. mniej niż w analogicznym tygodniu minionego roku, w kolejnych o ponad 30 proc., a w czwartym tygodniu spadek wyniósł już 41 proc. Kwarantanna coraz mocnej spowalnia gospodarkę - mówi Sławomir Grzelczak, prezes BIG InfoMonitor.

W zeszłym roku przedsiębiorcy wystąpili o raporty sprawdzające wiarygodność płatniczą blisko 7,5 mln osób i prawie 1,6 mln firm.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, koronawirus kryzys, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2020

tenodpowiedź dla sqr a po takiemu że gdy nie ma kto płacić podatki, a płacą je firmy i ludzie pracy, nie ma na nic. Informacje o wyborach morze i są … Czytaj całość

17-04-2020

bacaniech ci co dostają te plusy utrzymają Polska Gospodarke .

17-04-2020

sqrpo jakiemu wy piszecie te artykuły a szczególnie nagłówki?

Rozwiń komentarze (25)