Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Podatki. Rząd chce zwiększyć limit przychodów, uprawniający do 9 proc. CIT

16
Podziel się

Rząd planuje podnieść do 2 mln euro z 1,2 mln euro limit przychodów, uprawniających do skorzystania z obniżonej 9-proc. stawki CIT, oraz podnieść limit uprawniający do z opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego do 2 mln euro z 250 tys. euro, wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Ministerstwo Finansów już kilka miesięcy temu zapewniało, że do końca roku ureguluje kwestię limitu przychodów
Ministerstwo Finansów już kilka miesięcy temu zapewniało, że do końca roku ureguluje kwestię limitu przychodów (Getty Images)
bDJYEhOZ

Przyjęcie projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw planowane jest na III kw.

"Celem projektowanej ustawy jest uszczelnienie systemu podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych, tak aby zapewnić powiązanie wysokości płaconego przez duże przedsiębiorstwa, w szczególności przedsiębiorstwa międzynarodowe, podatku z faktycznym miejscem uzyskiwania przez nie dochodu" - czytamy w uzasadnieniu.

bDJYEhPb

Planowane jest podwyższenie limitu przychodów z bieżącego roku podatkowego - do 2 mln euro z 1,2 mln euro - uprawniających do korzystania z obniżonej 9-proc. stawki podatku CIT. Ponadto zakresem ustawy o CIT mają zostać objęte spółek komandytowe, które mają siedzibę lub zarząd na terenie Polski, oraz spółki jawne, w przypadku których podatnicy podatku dochodowego partycypujący w zyskach nie są ujawniani.

Zobacz także: Obejrzyj: Pomoc od państwa. "Kończą się pieniądze i możliwości"

Celem projektu jest także zbliżenie zasad ustalania wysokości odpisów amortyzacyjnych określonych w przepisach ustawy CIT do zasad określonych w przepisach ustawy o rachunkowości, a także ograniczenie w zakresie możliwości ustalania stawki amortyzacyjnej w sytuacji, gdy podatnik korzysta ze zwolnienia.

bDJYEhPh

Zmiany dotyczyć mają także ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Planowane jest poszerzenie grupy podatników, którzy będą mogli z skorzystać z tej formy opodatkowania poprzez podwyższenie limitu przychodów do 2 mln euro z 250 tys. euro obecnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJYEhPC
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(16)
Rico
6 miesięcy temu
Świetnie, że już w III kwartale roku 2020 możemy doczekać się takich korzystnych rozwiązań, jak widać rząd bardzo prężnie działa.
Anonim
6 miesięcy temu
Uszczelnienie systemu podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych to bardzo dobry plan, popieram.
debet
6 miesięcy temu
to dobre zmiany, oby tylko nie zostały skomplikowane dodatkowymi uwarunkowaniami
bDJYEhPD
Uthred
6 miesięcy temu
I za to szanuje rząd, sytuacja wśród firm i przedsiębiorców tego wymagała, wiec rząd zwiększył limity, dobre działanie.
hektor
6 miesięcy temu
To jest kolejna ważna kwestia dla firm i przedsiębiorców, rząd jak widać cały czas stara im się ułatwić powrót do normalnego funkcjonowania.
...
Następna strona