Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podziemie kosmetyczne kwitnie. Klientki zapraszają na "kawę"

Klientki i kosmetyczki zrzeszają się w mediach społecznościowych. Umawiają się na "kawę" lub "obiad", w rzeczywistości to kosmetyczna szara strefa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Corbis via Getty Images)
Szara strefa. Kosmetyczki zeszły do podziemia

Pandemia koronawirusa zamknęła salony kosmetyczne i fryzjerskie, zakłady mogą zostać otwarte w kolejnym etapie odmrażania gospodarki, co rząd zapowiada na 18 maja. Jednak nim to się stanie, wiele z klientek jest już zniecierpliwionych i szuka sposobu na skorzystanie z usług swoich kosmetyczek.

"Czy znajdę tutaj osobę, która spotka się ze mną na kawę, a dodatkowo posiada umiejętność robienia pedicure?" - czytamy w "Wyborczej", która powołuje się na wpisy w mediach społecznościowych. Klientki nie mogą się doczekać oficjalnego otwarcia gabinetów kosmetycznych, a kosmetyczki ryzykują i świadczą usługi w szarej strefie.

Kolejne wpisy brzmią: "To ja postawię obiad, jeżeli przez przypadek ręce wpadną na moje brwi i powstanie henna" czy "ja też się chętnie spotkam na kawę i jeśli ktoś przy okazji ma takie umiejętności to proszę o kontakt".

Obejrzyj: Bon turystyczny. Emilewicz: 7 mld zł na wakacje Polaków

Niektóre kosmetyczki zapraszają po 18 maja, z nadzieją, że wtedy już będą działać oficjalnie. Jednak są też takie, które przenoszą rozmowy z klientkami na kanał prywatny, inne bez ogródek zapraszają klientki: "a ja do siebie również zapraszam na kawę i przy okazji na piękne rzęski oraz mezoterapię igłową i mikroigłową" - czytamy.

Kosmetyczki odcięte od źródła dochodu przez zamknięte zakłady i zakaz prowadzenia usług w domu, często prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, ryzykują, by zarobić. - Oszczędności skończyły mi się już dawno, muszę jakoś żyć - tłumaczy jedna z nich. Zwykle spotykają się ze stałymi klientkami, których dyskrecji mogą być pewne. To samo dotyczy fryzjerów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-05-2020

fryzjerTo nie jest 'szara strefa " tylko zwyczajna walka o utrzymanie , na prawdziwy chleb .Przy braku pomocy , a raczej opieszałości działania … Czytaj całość

11-05-2020

WarsI bardzo dobrze. Jak rząd nie potrafi rozwiązać problemu to ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Przecież za coś żyć muszą.

11-05-2020

AlaOtwórzcie zakłady kosmetyczne po prostu....i siłownie też.

Rozwiń komentarze (20)