Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polisy zdrowotne coraz popularniejsze. Prawie 3 miliony Polaków korzystają

5
Podziel się

2,7 mln osób wykupiło w pierwszym półroczu 2019 roku prywatne ubezpieczenia zdrowotne. To dużo więcej niż przed rokiem. Mocno wzrosła też kwota, którą na nie przeznaczyli.

W sumie na takie polisy wydano od stycznia do czerwca 430 mln zł, czyli o 12 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.
W sumie na takie polisy wydano od stycznia do czerwca 430 mln zł, czyli o 12 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. (Fotolia, magdal3na/Fotolia)
bEhyoXLp

W sumie na takie polisy wydano od stycznia do czerwca 430 mln zł, czyli o 12 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Z kolei osób, które zdecydowały się na takie ubezpieczenie, było o 300 tysięcy więcej niż rok temu - podaje środowa "Rzeczpospolita".

- Przyczyną jest przede wszystkim sytuacja w publicznej służbie zdrowia. Kolejki do lekarzy specjalistów i badań rosną, coraz więcej osób traktuje więc prywatny pakiet medyczny jako niezbędny – tłumaczy gazecie Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

I dodaje, że rośnie zainteresowanie i ubezpieczeniami indywidualnymi, i grupowymi. Te drugie pracodawcy oferują nie tylko ze względu na troskę o zdrowie, ale też po to, by przyciągnąć pracowników.

bEhyoXLr
Zobacz także: Obejrzyj: Służba zdrowia to worek bez dna. Kadry i pieniądze to nie wszystko

Co ciekawe, ze względu na coraz większą liczbę osób objętych prywatną polisą, również w prywatnych placówkach medycznych zaczynają tworzyć się kolejki do lekarzy. Co prawda niewielkie, ale jednak.

bEhyoXLx

Jak mówi Dorota Fal, zarówno publiczna, jak i prywatna opieka medyczna boryka się z problemem niedoboru lekarzy i pielęgniarek. I tu objawia się zaleta ubezpieczeń. Ubezpieczyciele radzą sobie w ten sposób, że bardzo często podpisują umowy z wieloma zewnętrznymi placówkami i całymi sieciami medycznymi.

W polisach znajduje się często opcja refundacji kosztów wizyty, jeśli nie udaje się zapewnić jej pacjentowi w krótkim terminie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhyoXLS
KOMENTARZE
(5)
offety
2 lata temu
uważajcie na pakiety medyczne od geria medica bo podobno wiele ludzi dało się naciągnąć. żądają sobie po kilka tysięcy , w zamian człowiek jak miał problem z dostaniem się do specjalisty tak ma nadal
Stan
2 lata temu
Kapitalizm zniszczy swiat.Ludzie to tylko narzedzia samozaglady materialiastecznego bezsensu.
ZK590
2 lata temu
emeryt może datek 888 zł przeznaczyć na wykup takiej polisy albo na opłatę wieczystego użytkowania.
bEhyoXLT
god of horror...
2 lata temu
Kapitalizm z USA po polsku!
Kaszeba
2 lata temu
Nie chcą ,tylko najczęściej nie mają wyjścia . Reklama pełowskich prywatnych klinik .