Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Polka na czele unijnej Agencji Dostaw Euratomu

2
Podziel się:

Agnieszka Kaźmierczak, urzędniczka zatrudniona od 2005 r. w Komisji Europejskiej stanęła na czele unijnej Agencji Dostaw Euratomu.

Polka na czele unijnej Agencji Dostaw Euratomu
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

Agnieszka Kaźmierczak od 2005 r. pracuje w dyrekcji ds. wspólnych zasobów departamentów transportu i energetyki Komisji Europejskiej. Pełni tam funkcję dyrektorską. Do Brukseli przeniosła się z prywatnego sektora, aby zajmować się sprawami audytu wewnętrznego – informuje PAP.

Agencja Dostaw Euratomu jest organem UE odpowiedzialnym za zarządzanie podażą i popytem rud, materiałów wyjściowych (np. uranu naturalnego) czy specjalnych materiałów rozszczepialnych (np. wzbogaconego uranu i plutonu). Ma ona wyłączne prawo do zawierania umów na dostawy materiałów jądrowych pochodzących zarówno z UE, jak i z państw trzecich.

Zobacz także: Budżet na rok 2019. Prof. Orłowski przestrzega: ”Idą cięższe czasy”

Agencja Dostaw Euratomu otrzymuje wszystkie umowy dotyczące dostaw materiałów jądrowych w obrębie UE. Dyrektor generalny podejmuje decyzję o udzieleniu kontrasygnaty, która stanowi niezbędny warunek ważności tych umów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Old boy
3 lata temu
Kurcze myślałem że z Rudym założą agencję towarzyską w Brukselce !!! Na szefową pasowała by frau Bieńkowska !!! :Sorry taki mamy klimat !!!
Zenek
3 lata temu
A kogo ma to cieszyć? Raczej chyba ją,bo bedzie kosić szmal i jej kolesiostwo a każdy normalny obywatel za to zapłaci podatkami