Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JCK
|

Prawe stu pracowników tyskiej fabryki przeniesionych do słowackiego zakładu

6
Podziel się:

Prawie stu pracowników fabryki samochodów koncernu Stellantis w Tychach będzie pracowało w słowackiej Trnavie. Mają tam trafić na co najmniej pół roku. To forma szkolenia załogi i zagospodarowanie nadwyżki pracowników.

Prawe stu pracowników tyskiej fabryki przeniesionych do słowackiego zakładu
Prawie stu pracowników fabryki samochodów koncernu Stellantis w Tychach będzie pracowało w słowackiej Trnavie (Unsplash.com, Science in HD)

W ostatnich miesiącach fabryki samochodów w wielu krajach świata - także tyska fabryka Stellantis - musiały przerywać produkcję z powodu zakłóceń w dostawach półprzewodników, niezbędnych m.in. w systemach sterowania pracą silnika oraz systemach bezpieczeństwa.

Przestoje oznaczają czasowy brak pracy dla załogi dotkniętych problemami firm, stąd pomysł na przeniesienie pracowników do słowackiej fabryki.

Okres dobrowolnego oddelegowania, które ma mieć charakter szkoleniowy, wyniesie od 6 do 12 miesięcy.

Zobacz także: Polski Ład okrojony? Rząd wycofuje się z części programu. Ekspert komentuje

W skierowanej do załogi informacji o możliwości wyjazdu do Trnavy wskazano, iż chętni będą pracować na trzy zmiany na wydziale montażu słowackiej fabryki, pozostając przy tym pracownikami zakładu w Tychach.

Oprócz zwykłego miesięcznego wynagrodzenia mają otrzymywać miesięcznie łącznie ponad 1,4 tys. euro dodatkowych świadczeń: na zwiększone koszty utrzymania, dojazdy oraz pranie i telefon. Mieszkanie zapewnia słowacka fabryka. Zgłoszenia są przyjmowane do 13 października. Zainteresowani muszą mieć tzw. paszport covidowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Roland
2 lata temu
Kto żyw ucieka z tego proletariackiego przybytku z gospodarką powracającą do mrocznej komuny, rozdawnictwa i opresji nad tymi którzy pracują i chcą żyć godnie zarabiając i utrzymując swoje rodziny . Zabiera im się przewartościowane podatki aby obdzielić nieróbstwo, cwaniactwo, bierność . Z Policji uczyniono Milicję, urzędnicy stali się funkcjonariuszami państwa policyjnego. Biznes nie będzie funkcjonował tam gdzie ktoś np . Naczelnik najwyższy steruje w/g widzi mi się rynkiem pracy i płacy. Uciekają- niestety dobrze robią . Reżimom zabiera się pieniądze.
Obojtek
2 lata temu
nic siem nie stalo
Thors Hammer
2 lata temu
Na Słowacji dostępnych jest ponad 60 tys. miejsc pracy aw Czechach ponad 350 tys. Czesi mają więcej robotów i cobotów niż w Polsce, która jest 3,5 razy liczniejsza...
Spie*dalantus
2 lata temu
Po Powstaniu Listopadowym wyjechało raptem 10 000 ludzi. Oni to Wielką Emigracją nazwali. :))) Jakieś pomysły na nazwę emigracji po 1989?
JBćPIS
2 lata temu
kolejny sukces pisu.... kolejni polacy muszą wyjeżdżać za granice za chlebem