Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
20.08.2020 15:28

Koronawirus zachęcił Australijczyków do zakupienia luksusowych samochodów

Australijczyków zamknął w domu trwający od marca tzw. lockdown, dlatego zamiast na wakacje, oszczędności wydają na luksusowe samochody. Szczególnie że rząd tego państwa wprowadził ulgę podatkową na zakup auta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Unsplash.com)
Koronawirus. Australijczycy, zamiast na wakacje, wydają oszczędności na luksusowe auta (zdj. ilustracyjne). (Fot: beuwy.com Alexander Pütter)

Mercedes w czerwcu sprzedał o ponad 31 proc. aut, niż w analogicznym okresie rok wcześniej. BMW - o 32 proc. więcej. Jeszcze lepiej wyglądają czerwcowe dane o sprzedaży Lexusa (60-proc. wzrost) i Audi (84-proc.) przy porównaniu z czerwcem w 2019 roku.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", są dwie przyczyny tego trendu. Pierwszym jest trwające od marca "zamrożenie" gospodarki spowodowane pandemią koronawirusa. Australijczykom zostały w kieszeni pieniądze, które normalnie przeznaczyliby na wakacje.

Dziennik powołuje się na australijski portal motoryzacyjny "Caradvice", który porozmawiał z jednym z dilerów samochodów. Tłumaczył on, że w normalnych okolicznościach mieszkańcy antypodów wyjeżdżają kilka razy w roku za granicę do swoich rodzin.

Zobacz: Dodatkowa opłata od nieruchomości. "Takie działanie racjonalne nie jest"

Na takie wyjazdy wydają rocznie od 20 do nawet 100 tys. dolarów australijskich. W tym roku jednak nie mogą odbyć podróży, gdyż uniemożliwia im to trwający od marca tzw. lockdown. Dlatego zaoszczędzone na nich pieniądze przeznaczają na zakup nowego auta.

Dlaczego akurat przeznaczają fundusze na taki zakup? Przyczyną takiego stanu rzeczy może być ulga podatkowa, którą australijski rząd przeznaczył na kupno samochodu.

Każdy obywatel może odliczyć od podatku do 150 tys. dolarów australijskich po zakupie auta. Nie ma znaczenia, czy jest to samochód osobowy, czy też dostawczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-08-2020

ArrTo tak jak u nas tyle że zamiast samochodu Polacy co najwyżej mogli kupić sobie nowy kibel do domu

21-08-2020

KryslcA u nas rząd wprowadza ustawy aby w czasie covid mógł bezkarnie robić wałki.

21-08-2020

zeflikW Polin zamiast ulg jest dodruk i rozdawnictwo.

Rozwiń komentarze (4)