Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
davos
23.01.2019 21:26

Prezes Banku Pekao: w 2019 roku będziemy mieli silny wzrost

- Jestem spokojny o polską gospodarkę, nie będzie ani kryzysu, ani recesji, ani spowolnienia gospodarczego - mówi w rozmowie z money.pl prezes Pekao Michał Krupiński, z którym rozmawiamy podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Prezes Michał Krupiński uważa, że Polskę czeka w tym roku blisko 4-procentowy wzrost PKB (Fot: WP)

Kryzys. To miał być temat numer jeden rozmów podczas tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Zdaniem Michała Krupińskiego, prezesa Banku Pekao, Polska nie powinna obawiać się o koniunkturę i tegoroczny wzrost gospodarczy. Zdaniem Krupińskiego w 2019 roku sprawdzą się prognozy analityków Banku Światowego.

Analitycy Banku w styczniu podwyższyli prognozy gospodarcze dla Polski. Są przekonani, że w tym roku polska gospodarka urośnie o blisko 4 procent. I identyczną tezę stawia Michał Krupiński.

- Znam dobrze metodologię Banku Światowego i wierzę w ich prognozy. Jestem przekonany, że będziemy mieli silny wzrost gospodarczy w tym roku, blisko 4-procentowy - mówi w rozmowie z money.pl. Na pytanie, czy Polskę czeka kryzys, Krupiński odpowiada krótko: nie.

Jednocześnie przedstawiciele Pekao przyznają w nieoficjalnych rozmowach, że kwestie spowolnienia gospodarczego - i ewentualnego kryzysu - nie są wiodącym tematem podczas kuluarowych rozmów w Davos.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: davos, Davos 2019, forum w davos, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2019

mordeczkaOczywiste, że po wprowadzeniu mama+ rodziny ruszą na zakupy i wzrost murowany. Dobrobyt przecież bierze się z drukowania pieniędzy, a nie z pracy. … Czytaj całość

23-01-2019

PawcioTo bank państwowy więc mówi to jakie ma wytyczne w partii rządzącej..

23-01-2019

AdamPekao SA bank który oferuje lokatę "rentierską" oprocentowaną 0,9% rocznie skierowaną do starszych osób. To usankcjonowany bandytyzm!

Rozwiń komentarze (54)