Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Prezes URE: 15 proc. energii z OZE w tym roku jest mało prawdopodobne

8
Podziel się:

Regulacje dotyczące planowanych w tym roku aukcji dla OZE nie gwarantują osiągnięcia 15 proc. celu dla OZE na rok 2020 - pisze w opinii prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Prezes URE: cele OZE na 2020 rok "wymagają korekty".
Prezes URE: cele OZE na 2020 rok "wymagają korekty". (Pixabay.com)
bEDlEnRx

Wszystko przez obowiązujące terminy. Najkrótszy termin, w którym nowa instalacja powinna rozpocząć sprzedaż wytworzonej energii w systemie aukcyjnym to 24 miesiące.

Ci, którzy wygrali aukcje w grudniu 2019 roku mogą zacząć sprzedaż w 2021. Jak pisze prezes URE, nie będzie to miało żadnego przełożenia na cele OZE na rok 2020.

bEDlEnRz

"W ocenie Prezesa URE jako wątpliwą należy uznać tezę zaprezentowaną w uzasadnieniu, zgodnie z którą przedmiotowy projekt rozporządzenia gwarantuje osiągnięcie założonego 15 proc. udziału energii ze źródeł odnawialnych w energii finalnej brutto na rok 2020" - czytamy w opinii Urzędu.

Prezes URE wskazuje też, że dotychczasowe aukcje dla instalacji o mocy powyżej 1 MW nie zostały rozstrzygnięte z braku wymaganej liczby ofert. Dlatego oferowanie wolumenów w tych koszykach "nie znajduje racjonalnego uzasadnienia" i "zasadne wydaje się dokonanie korekty w tym względzie w celu urealnienia osiągnięcia celu OZE".

Zobacz także: Oglądaj też: Tauron kupił 5 farm wiatrowych. Mocny dowód na "Zielony zwrot" koncernu
bEDlEnRF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDlEnSa
gospodarka
wiadomości
energetyka
KOMENTARZE
(8)
ja
2 lata temu
kolejne rządy boją się górników i dlatego chcą ratować kopalnie przez łączenie z firmami energetycznymi. Regulują ceny energii, niby dla naszego dobra zamrozili ceny osobom prywatnym, a firmy energet. odbijają to sobie na przedsiębiorcach. Firmom podnoszą cenę za prąd. Ceny produkcji rosną, a więc ceny towarów, za które płacimy. Tracimy też wszyscy w inny sposób, bo ceny akcji firm energet. poleciały w dół po 50-60%, a wielu z nas ma ich akcje poprzez OFE. Poza tym trwoni się publiczne pieniądze dotując nierentowne spółki. Innym przedsiębiorcom i ich pracownikom nikt nie pomaga. Muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Dlatego powstała ksią.ż ka pt. Emeryt,ura nie jset Ci potzerbna, by ludzie potrafili sami zadbać finansowo o siebie.
Leon
2 lata temu
Głupi PiS robił wszystko by OZE się nie rozwijały więc skąd ma się wziąć te 15%, dopóki będzie ta nieodpowiedzialna grupa niemądrych polityków, grozi nam tylko destrukcja i upadek
jakbyście nie...
2 lata temu
Polska jest krajem mało słonecznym
bEDlEnSb
zans na nowoc...
2 lata temu
System wsparcia fotowoltaiki? OK. Według mnie najlepszym wsparciem była by normalna ekonomia. Nie wspieranie koncernów energetycznych, spalanie bio nawozu (słomy) a urealnienie cen energii. Wkrótce nasze sieci przesyłowe przestaną być efektywne potężne straty na starych liniach. wykruszone stare żebrowe slupy. Transformatory niedostosowane do potrzeb. Na to potrzeba ogromne ilości pieniędzy, nie oszukujmy się bez dalszych podwyżek cen energii niema s
Kris
2 lata temu
Solidarności jako przybudówce PIS.węgiel rosyjski nie przeszkadza. Biznes nie ma zabarwienie politycznego.