Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Putin przedłuża embargo na import żywności z Unii Europejskiej

195
Podziel się

Embargo na import żywności z krajów Unii Europejskiej będzie obowiązywać do 31 grudnia 2020 roku. W poniedziałek Władimir Putin podpisał dekret w tej sprawie.

Rosyjskie embargo na żywność z UE będzie obowiązywać do końca 2020 roku.
Rosyjskie embargo na żywność z UE będzie obowiązywać do końca 2020 roku. (East News)
bEhcnfZx

Embargo na żywność pochodzącą z krajów UE Rosja wprowadziła w 2014 roku, zaraz po tym, jak Unia wprowadziłą wobec rosji sankcje gospodarcze po aneksji Krymu.

Zakazem importu objęte są m.in. polskie jabłka, drób, włoska mozarella czy ukraińska wołowina. Zakazany jest też import ryb czy mleka.

Embargiem, oprócz państw UE, objęte są m.i. Stany Zjednoczone, Albania, Australia, Kanada i Norwegia.

bEhcnfZz
Zobacz także: Oglądaj też: Budowa Nord Stream II. Polska opóźnia projekt

Przedłużenie embarga to odpowiedź na decyzję o przedłużeniu sankcji gospodarczych wobec rosji, podjętą na czwartkowym szczycie Rady Europejskiej.

Sankcje będą obowiązywały przez kolejne sześć miesięcy. Dotyczą m.in. sektora finansowego, energetycznego i obronnego, co zamyka drogę do europejskich rynków większości największych rosyjskich przedsiębiorstw i instytucji finansowych.

bEhcnfZF

W ramach europejskich sankcji obowiązuje też zakaz eksportu i importu broni z i do Rosji, oraz ograniczenia w dostępie do technologii, które mogłyby być wykorzystane do wydobycia ropy naftowej.

Zniesienie sankcji wobec rosji Unia uzależnia od pełnego wdrożenia porozumień z Mińska w sprawie zakończenia konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Trójstronna umowa o zawieszeniu broni została podpisana w 2014 roku. Choć termin pełnej realizacji jej postanowień wyznaczono na koniec 2015 roku, nadal nie zostały one wdrożone.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhcngaa
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(195)
SENTIER
2 lata temu
... jedyny kraj - ROSJA , który swą mądrością poniża resztę świata w obliczy ICH dumy i pychy. UPARTY - zawsze ma najgorzej... ZAWSZE !!!
Ktos
2 lata temu
Niech zaczną sami produkować jedzenie a jak nie to niech z głodu zdychaja
q70
2 lata temu
Nazwy pisze się z dużej litery.Także---Rosja.
bEhcngab
Krystian 40
2 lata temu
Brawo Putin to jest prawdziwy prezent.
Invader7
2 lata temu
Rosjanie potrzebują wojny, bo przeżarli i zniszczyli już wszystko, co ich przodkowie ukradli Europie w 1945 r. Rosja potrafi się rozwijać tylko przez napadanie i rabunek innych krajów.
...
Następna strona