Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Partner materiału: Alior Bank

Ranking kont osobistych – lipiec 2020

12
Podziel się:

Konto bankowe zdecydowanie ułatwia zarządzanie własnymi pieniędzmi pod warunkiem, że wybierzesz rachunek, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Nie jest to łatwe zadanie, bo oferta banków jest naprawdę bogata. Chcemy Ci to ułatwić, dlatego prezentujemy aktualne zestawienie, dzięki któremu w jednym miejscu porównasz najlepsze konta bankowe na rynku.

Ranking kont osobistych – lipiec 2020
(Pexels.com)
bEEEsAqJ

Bankom trudno jest przygotować konto, które spodoba się każdemu. Dlatego ciekawym trendem w bankowości jest możliwość personalizacji rachunku poprzez np. dostosowanie opcji konta tak, żeby nie płacić za te czynności bankowe, z których będziesz korzystać najczęściej. Żeby mieć swoje finanse pod stałą kontrolą warto też zwrócić uwagę na aplikację mobilną i to, jak oceniają ją inni użytkownicy. Przy okazji możesz poszukać oferty, dzięki której skorzystasz z promocji i zyskasz atrakcyjną premię gotówkową.

Żeby pomóc Ci wybrać rachunek bankowy, dokładnie przeanalizowaliśmy konta osobiste dostępne w ofertach banków. Porównaliśmy je pod kątem opłat za podstawowe operacje bankowe. Zwróciliśmy również uwagę na dodatkowe korzyści dla klienta.

Na podium znalazły się konta osobiste takich banków jak Alior Bank, Getin Bank oraz Santander Bank Polska.

bEEEsAqL

I miejsce – Alior Bank Konto Jakże Osobiste

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęło Konto Jakże Osobiste od Alior Banku. To rachunek, który spełni oczekiwania wielu klientów. Dlaczego? Głównym powodem są elastycznie korzyści do wyboru.

Często wypłacasz gotówkę z bankomatów? Alior Bank w ramach wybranej korzyści nie pobierze za to żadnej prowizji. Zdarza Ci się pilnie zlecać przelewy? Możesz wybrać pakiet darmowych przelewów natychmiastowych bez opłat. A może zagraniczne wakacje właśnie przed Tobą? Koniecznie włącz opcję z bezpłatnym ubezpieczeniem w podróży, które w czasach pandemii może się szczególnie przydać. To oczywiście jedynie kilka przykładów, bo każdy klient może wybrać dwie darmowe korzyści do swojego Konta Jakże Osobistego. Ciekawe jest to, że można je w dowolnym momencie zmieniać w swojej bankowości internetowej czy wygodniej w aplikacji mobilnej. Jeśli potrzebujesz wybrać więcej korzyści, to trzecia i każda kolejna kosztuje 3,5 zł miesięcznie.

Pełna lista korzyści to:
0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce,
0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą,
• pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych w miesiącu,
• pakiet 30 darmowych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku w miesiącu,
pomoc w nagłych wypadkach (assistance domowe, samochodowe i medyczne),
ubezpieczenie w podróży za granicą (pokrywające m.in. koszty leczenia czy zgubienie bagażu),
• atrakcyjne warunki limitu na koncie (RRSO 13,04%),
zwrot 1% za płatności telefonem – do 240 zł rocznie,
wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 tys. zł),
• płatności kartą w 152 walutach bez kosztów przewalutowania,
punkty dla graczy Riot Points do League of Legends.

bEEEsAqR

Należy dodać, że wpływ na pozycję tego rachunku w naszym zestawieniu miały też przejrzyste warunki prowadzenia. Konto Jakże Osobiste w łatwy sposób może być zupełnie darmowe. Wystarczy, że w każdym miesiącu otrzymasz na nie wpływ w wysokości min. 1 500 zł i dokonasz transakcji kartą o łącznej wartości min. 300 zł. A jeśli nie masz skończonych 26 lat, to automatycznie zyskujesz rachunek bez opłat.

Okres wakacyjny to też dobry czas na poszukiwanie pierwszych kont np. przez studentów. A wśród nich z pewnością są gracze. Wspominamy o tym nie bez przyczyny, ponieważ Alior Bank ma dla nich specjalną ofertę. W ramach promocji „Korzystna Rozgrywka z Kontem Jakże Osobistym” każdy klient, który założy konto z kartą i aktywuje korzyść dla graczy, może zdobywać punkty za płatności kartą. Można je później wymienić m.in. na Riot Points do League of Legends, czyli kultowej grze strategicznej.

A jeśli zawnioskujesz o Konto Jakże Osobiste do 30 lipca 2020 r. i spełnisz proste warunki promocji, to masz szansę na premię gotówkową do 300 zł.

Rachunek bez problemu, szybko i wygodnie otworzysz online.

bEEEsAqS

II miejsce – Getin Bank Konto Proste Zasady

Na drugim miejscu znalazło się Konto Proste Zasady od Getin Banku. Jak sama nazwa wskazuje jest to rachunek przy którym nie musisz spełniać wygórowanych warunków. Wykonanie tylko jednej płatności kartą lub BLIKiem w miesiącu spowoduje, że konto będzie całkiem darmowe. Z kontem Getin Banku będziesz też wypłacać gotówkę za 0 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto to polecamy szczególnie osobom, które lubią oszczędzać. Getin Bank ma atrakcyjną ofertę oszczędnościową. A o takie warunki w dobie niskich stóp procentowych w innych bankach naprawdę trudno.

III miejsce – Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę

Trzecie miejsce należy do Konta Jakie Chcę, które znajdziesz w ofercie Santander Bank Polska. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Żeby uniknąć opłaty za kartę, trzeba zapłacić nią min. 5 razy w danym miesiącu. Można też wybrać inny wariant miesięcznej opłaty, która wyniesie 3 zł bez możliwości zwolnienia.

bEEEsAqT

To, co wyróżnia rachunek w Santander Bank Polska to darmowe przelewy natychmiastowe. Jeśli chodzi o opłaty za bankomaty, to bezpłatnie wypłacisz gotówkę z bankomatów własnych banku. Możesz też wykupić pakiet nielimitowanych wypłat ze wszystkich urządzeń w kraju za 7 zł miesięcznie.

Bank ten proponuje swoim klientom największy wybór opcji płatności mobilnych. Możesz skorzystać z BLIKa, Google Pay, Apple Pay, HCE, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Ciekawym rozwiązaniem, które bank udostępnia wraz z Kontem Jakie Chcę, są zwroty za rachunki za prąd, gaz, telefon, internet czy TV - nawet do 300 zł rocznie.

bEEEsAqU

Najlepsze konta bankowe – lipiec 2020

Spośród najlepszych rachunków w ofertach banków, działających na polskim rynku (po jednym z każdego banku). prezentujemy 10 najlepszych, którymi naszym zdaniem, warto się zainteresować.

Miejsce Bank Nazwa konta Miesięczna opłata za konto Miesięczna opłata za kartę
1. (14,42 pkt) Alior Bank Konto Jakże Osobiste 0 zł (1) 0 zł (2) Załóż konto
2. (13,50 pkt) Getin Bank Konto Proste Zasady 0 zł (3) 0 zł Załóż konto
3. (13,32 pkt) Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę 0 zł 0 zł (4) Załóż konto
4. (12,84 pkt) Bank Millennium Konto 360 0 zł (5) 0 zł (6) Załóż konto
5. (12,40 pkt) Bank Pekao Konto Przekorzystne 0 zł (7) 0 zł (8) Załóż konto
6. (12,36 pkt) BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie 0 zł 0 zł (9) Załóż konto
7. (12,15 pkt) mBank eKonto osobiste 0 zł 0 zł (10) Załóż konto
8. (11,96 pkt) ING Bank Śląski Konto Direct 0 zł 0 zł (11) Załóż konto
9. (11,86 pkt) Credit Agricole Konto dla Ciebie 0 zł (12) 0 zł (13) Załóż konto
10. (11,80 pkt) Nest Bank Nest Konto 0 zł 0 zł Załóż konto

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 20.07.2020 r.

1) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub zapewnił wpływy min. 1 500 zł, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł.
2) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 5 zł.
3) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 8 zł.
4) Pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą miesięcznie, inaczej prowizja za kartę wynosi 5 zł lub opłata stała bez możliwości zwolnienia – 3 zł.
5) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 8 zł.
6) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 7 zł.
7) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i min. 1 transakcji kartą lub jeśli użytkownik nie ukończył 26. roku życia, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 6 zł.
8) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i min. 1 transakcji kartą lub jeśli użytkownik nie ukończył 26. roku życia, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 3 zł.
9) W zależności od wybranego wariantu konta i karty:
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą Świat – 10 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat – 6 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą w miesiącu lub gdy klient nie ukończył 26, roku życia, inaczej prowizja za kartę wynosi 3 zł.
10) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za kartę wynosi 7 zł.
11) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub wykonał transakcje kartą o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
12) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 7 zł.
13) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 9 zł.

Jak powstał ranking?

Oferty porównaliśmy tak, aby znaleźć jak najlepsze konto bankowe na co dzień. Przeanalizowaliśmy koszty za podstawowe operacje bankowe, sprawdziliśmy, jak obecni klienci oceniają funkcjonalność aplikacji mobilnej, a przy okazji zwróciliśmy uwagę na promocje i dodatkowe korzyści dla klienta. Założyliśmy, że nowy klient będzie zapewniał regularne miesięczne wpływy w kwocie min. 1 500 zł (wpływ wynagrodzenia) i wykonywał transakcje na kwotę min. 500 zł.
To pozwoliło nam rzetelnie porównać oferty. Każdy bank mógł zdobyć max. 15 punktów, które przyznawaliśmy następująco:
• max. 3 pkt za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę,
• max. 3 pkt za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę,
• max. 2 pkt za darmowe bankomaty w Polsce i za granicą, 1 pkt za darmowe wypłaty w kraju i 1 pkt za darmowe wypłaty za granicą.
• max. 1,5 pkt za płatności mobilne (po 0,5 pkt za dostępność najpopularniejszych: BLIK, Apple Pay, Google Pay),
• max. 2 pkt za aplikację mobilną na podstawie średniej ocen użytkowników systemów Android i iOS.
• max. 0,5 pkt za darmowe przelewy natychmiastowe i proporcjonalnie mniej w zależności od wysokości opłaty,
• max. 1 pkt za możliwość otworzenia konta przez internet, bez wychodzenia z domu,
• max. 2 pkt za dodatkowe korzyści (możliwość personalizacji oferty, programy rabatowe, cashback, atrakcyjne warunki oszczędzania, premię gotówkową).

Wiemy, że darmowe konto bankowe to dla wielu klientów podstawowe kryterium wyboru. Warto jednak poznać inne korzyści przed podpisaniem umowy, bo przy zapewnianiu wpływów i płatnościach kartą każdy rachunek może być za 0 zł. Dlatego w naszych rankingach analizujemy wiele kryteriów, które mają wpływ na dobre konto. Mamy nadzieję, że dzięki lipcowemu zestawieniu szybko i wygodnie najdziesz najlepsze konto bankowe dla siebie.

Partnerem publikacji jest Alior Bank.

bEEEsArm
Partner materiału: Alior Bank
KOMENTARZE
(12)
cęt
rok temu
a co z pko bp - a przecież to bank państwowy i powinien dawać przykład i prowadzić prospołeczne misje a nie zajmować miejsce na szarym końcu - chociaż dobrze ze nie chce dofinansowań z budżetu jak tvp za rządów Kurskiego ..... wstyd i dla Morawieckiego bo przedsiębiorstwa państwowe powinny być wzorem dla niedobrych kapitalistów a nie dołować gospodarkę ..... Sasin do pracy!!!!
NIE
rok temu
Artykuł sponsorowany przez Bank/i. Hahaha Alior najlepszy...buhaaa ale się uśmiałem. Nie wierzę żadnym bankom!!!
świadoma
rok temu
Co za bzdury ! Przecież nigdzie się nie opłaca !!! Przy zerowych stopach procentowych trzeba trzymać pieniądze jak najdalej od banku !!!
bEEEsArn
Rebel
rok temu
Pekao SA na 5 miejscu ??? Miałem u nich konto przez 15 lat (zrezygnowałem w zeszłym roku), dno i kupa mułu, nic więcej.
eafr
rok temu
Brak w rankingu największego banku jest znamienny...