Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
aktualizacja
Partner materiału: Santander Bank Polska

Ranking kont osobistych. W którym banku warto założyć konto?

37
Podziel się:

Konto osobiste to podstawowy produkt bankowy, z którego korzysta dzisiaj niemalże każdy z nas. Coraz trudniej wyobrazić sobie inną formę przechowywania pieniędzy i korzystania z nich w dowolnym momencie za pomocą karty debetowej czy płatności mobilnych. Kto jeszcze nie ma swojego rachunku lub chce założyć kolejny, na pewno zastanawia się, w którym banku warto to zrobić. Dla takich osób przygotowaliśmy aktualny ranking kont osobistych.

Ranking kont osobistych. W którym banku warto założyć konto?
(Pexels)

Konto bankowe można otworzyć w zasadzie w każdym banku. Wyjątkiem są instytucje, które specjalizują się np. tylko w kredytach. Mimo że jest to powszechny produkt, to warto poświęcić czas na porównanie ofert i wybór rachunku, z którego później będziemy zadowoleni. Pamiętajmy też o tym, że bankom zależy na klientach, dlatego często proponują promocje, na które też warto zwrócić uwagę. Dzięki temu można zyskać po prostu więcej.

W czasie pandemii wiele mówi się o drożejących usługach bankowych, ale tak naprawdę aktywne korzystanie z konta m.in. regularne wpływy np. wynagrodzenia i płatności kartą za zakupy zagwarantują nam darmowe konto bankowe na co dzień w większości banków. Wyższe prowizje dotyczą głównie usług w oddziałach i ma to zachęcić klientów do korzystania ze zdalnych kanałów zarządzania swoimi środkami. Wygodniej jest przecież zlecić przelew w aplikacji mobilnej czy bankowości internetowej niż czekać w kolejce w banku, wypełniać polecenie przelewu i jeszcze za to płacić. Polska bankowość nieustannie się rozwija i trend cyfryzacji usług jest coraz bardziej zauważalny.

Oczywiste jest, że to, na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności, gdy chcemy założyć konto, to opłaty. Ale zawsze można ich uniknąć przy właściwym użytkowaniu rachunku. Jak wobec tego porównać oferty kont osobistych? Przeanalizować dodatkowe korzyści takie jak m.in. aplikacja mobilna, dostęp do płatności mobilnych, atrakcyjne możliwości oszczędzania, moneyback czy łatwa premia gotówkowa za założenie konta i spełnienie określonych warunków. Takich kont bankowych, które nadążają za potrzebami współczesnych klientów, szukaliśmy w najnowszym rankingu.

Na jego podium znalazły się konta osobiste w Santander Bank Polska, mBanku oraz Credit Agricole.

I miejsce – Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę

Jednym z najpopularniejszych nowoczesnych kont osobistych na rynku jest Konto Jakie Chcę, które jest dostępne w ofercie Santander Bank Polska. Wystarczy zapewnić wpływ min. 500 zł i wykonać min. jedną transakcję kartą (czy Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem, aby bank nie pobrał miesięcznej prowizji za prowadzenie konta (6 zł) i wydaną do niego kartę (8 zł). Konto występuje też w wariancie dla młodych i dla nich prowadzenie konta jest bezpłatne.

To, co wyróżnia Konto Jakie Chcę spośród rachunków innych banków, to darmowe przelewy natychmiastowe. Taka opcja może przydać się każdemu, bo nigdy nie wiadomo, czy nie będziemy musieli pilnie zlecić przelewu. W przypadku opłat za bankomaty, to bezpłatnie można wypłacać gotówkę kartą z bankomatów własnych banku lub Blikiem z bankomatów, które tę opcję posiadają. Można też wykupić pakiet nielimitowanych wypłat ze wszystkich urządzeń w kraju za 7 zł miesięcznie.

Ciekawym rozwiązaniem, które bank proponuje swoim klientom, są zwroty za rachunki za prąd, gaz, telefon, internet czy TV - nawet do 300 zł rocznie. To nie jest jedyna forma oszczędności. Na 4-miesięcznej lokacie mobilnej można pomnożyć swoje środki do 20 tys. zł nawet o 1% w skali roku.

Dodatkowo wygodnie można kontrolować swoje finanse za pomocą smartfona. Aplikacja mobilna banku jest bardzo wysoko oceniania przez użytkowników (na podstawie opinii w AppStore i Google Play). Średnia ocen to 4,65 gwiazdek na 5 możliwych. Santander Bank Polska wprowadził także biometryczną autoryzację transakcji przez odcisk palca na telefonach z systemem Android lub Touch ID oraz Face ID na telefonach z iOS.

Konto Jakie Chcę można oczywiście otworzyć bez wychodzenia z domu przez wideoczat z doradcą. Warto to zrobić do 31.05.2021 r. i skorzystać z promocji. Dzięki niej można zyskać 300 zł premii za aktywne korzystanie z konta oraz za polecenie go znajomym.

II miejsce – mBank eKonto osobiste

Wśród najlepszych kont bankowych na drugim miejscu znalazło się eKonto osobiste od mBanku. Prowadzenie eKonta osobistego przez mBank jest bezwarunkowo darmowe. Natomiast miesięcznej opłaty za kartę (7 zł) można uniknąć. Wystarczy wykonać nią transakcje o wartości min. 350 zł miesięcznie.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju są za 0 zł, ale tylko jeśli wypłacamy min. 100 zł. W innych przypadkach warto np. skorzystać z darmowych wypłat BLIK, żeby uniknąć prowizji. eKontem również można zarządzać przez bardzo dobrą aplikację mobilną. Użytkownicy smartfonów z systemem Android i iOS oceniają ją równie wysoko jak aplikację Santander Bank Polska.

W pakiecie z eKontem osobistym zyskujemy także usługę wielowalutową, program PolecamBank, program rabatowy mOkazje, oszczędzenia w ramach funkcji Moje cele oraz szeroki wybór płatności mobilnych. Konto w mBanku można założyć zdalnie np. przez selfie lub podpisać umowę za pośrednictwem kuriera.

W aktualnej promocji do końca maja za otwarcie konta i aktywnie korzystanie można zgarnąć nawet 200 zł premii.

III miejsce – Bank Credit Agricole Konto dla Ciebie

Trzecie miejsce należy do Konta dla Ciebie w Credit Agricole. Konto jest darmowe pod warunkiem, że zapewnimy w każdym miesiącu wpływ min. 1 tys. zł i wykonamy min. 1 transakcję kartą lub Blik. Kwota płatności jest dowolna, więc wystarczy tak naprawdę zapłacić np. za bilet w komunikacji miejskiej. W ten sposób zyskamy prowadzenie konta za 0 zł, brak opłaty za użytkowanie karty wielowalutowej i darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Warto zaznaczyć inicjatywy banku na rzecz środowiska i fakt, że karta debetowa wykonana jest z ekotworzywa. To ważny krok w ograniczaniu zużycia plastiku.
Aplikacja mobilna Credit Agricle pozwala sprawnie kontrolować nasze wydatki oraz zlecać przelewy i jest doceniana przez klientów banku.

Z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole tak jak w Santander Bank Polska czy mBanku mamy szansę na atrakcyjną premię, nawet do 500 zł. Promocja trwa do 31.07.2021 r.

Najlepsze konto osobiste na rynku – ranking

Przeanalizowaliśmy 18 rachunków z oferty banków, działających na polskim rynku (po jednym z każdego banku). W rankingu prezentujemy 10 najlepszych ofert nowoczesnych rachunków bankowych.

Bank Nazwa konta Miesięczna opłata za konto Miesięczna opłata za kartę Premia za założenie konta
1. (9,96 pkt) Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę 0 zł / 6 zł (1) 0 zł / 8 zł (2) Do 600 zł Sprawdź
2. (9,81 pkt) mBank eKonto osobiste 0 zł 0 zł / 7 zł (3) Do 550 zł Sprawdź
3. (8,99 pkt) Credit Agricole Konto dla Ciebie 0 zł / 7 zł (4) 0 zł / 9 zł (5) Do 500 zł Sprawdź
4. (8,94 pkt) Alior Bank Konto Jakże Osobiste 0 zł / 10 zł (6) 0 zł / 5 zł (7) Do 960 zł Sprawdź
5. (8,62 pkt) Bank Citi Handlowy CitiKonto 0 zł 0 zł Do 150 zł Sprawdź
6. (8,59 pkt) BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie 0 zł 0 zł / 3 zł / 6 zł / 10 zł (8) Do 350 zł Sprawdź
7. (8,41 pkt) PKO Bank Polski PKO Konto za Zero 0 zł 0 zł / 10 zł (9) Do 350 zł Sprawdź
8. (8,29 pkt) Bank Millennium Konto 360 0 zł / 8 zł (10) 0 zł / 7 zł (11) Do 400 zł Sprawdź
9. (8,28 pkt) Bank Pekao Konto Przekorzystne 0 zł / 6 zł (12) 0 zł / 3 zł (13) Do 300 zł Sprawdź
10. (8,03 pkt) ING Bank Śląski Konto z Lwem Direct 0 zł 0 zł / 7 zł (14) Do 160 zł Sprawdź

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 17.05.2021 r.
1) Opłaty można uniknąć, mając mniej niż 26 lat lub zapewniając wpływ na konto min. 500 zł/mies. i wykonując 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem
2) Opłaty można uniknąć:
- jeżeli klient mniej niż 26 lat to musi wykonać 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem
- jeżeli ma powyżej 26 lat, opłaty uniknie, jeśli zapewni wpływ na konto min. 500 zł i wykona 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem
3) Opłaty można uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe o wartości min. 350 zł w danym miesiącu.
4) Opłaty można uniknąć, zapewniając wpływy min. 1000 zł/mies. i wykonując min. 1 transakcję kartą lub Blikiem
5) Opłaty można uniknąć, zapewniając wpływy min. 1000 zł/mies. i wykonując min. 1 transakcję kartą lub Blikiem
6) Opłaty można uniknąć, mając mniej niż 26 lat lub zapewniając wpływ min. 1500 zł/mies.
7) Opłaty można uniknąć, wykonując w danym miesiącu transakcje na kwotę min. 300 zł.
8) Opłata w zależności od wybranego wariantu karty:
• Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą Świat – 10 zł bez możliwości zwolnienia,
• Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat – 6 zł bez możliwości zwolnienia,
• Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą w miesiącu lub gdy klient nie ukończył 26, roku życia, inaczej prowizja za kartę wynosi 3 zł.
9) Opłaty można uniknąć, wykonując min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK w miesiącu.
10) Opłaty można uniknąć, zapewniając wpływy min. 1000 zł/mies. i wykonując min. 1 transakcję kartą lub Blikiem
11) Opłaty można uniknąć, zapewniając wpływy min. 1000 zł/mies. i wykonując min. 1 transakcję kartą lub Blikiem
12) Opłaty można uniknąć, zapewniając wpływ min. 500 zł/mies. i wykonując w danym miesiącu min. 1 transakcję kartą
13) Opłaty można uniknąć:
- jeżeli klient mniej niż 26 lat
- jeśli klient ma powyżej 26 lat, to zapewniając wpływ min. 500 zł/mies. i wykonując w danym miesiącu min. 1 transakcję kartą
14) Opłaty można uniknąć , jeśli użytkownik wykona transakcje na kwotę min. 300 zł miesięcznie lub 200 zł w przypadku, gdy nie ma skończonych 26 lat.

Jak powstał ranking?

Oferty porównaliśmy w taki sposób, aby znaleźć konto osobiste, które będzie tanie, nowoczesne i zagwarantuje klientowi jak najwięcej dodatkowych korzyści, a także można je otworzyć wygodnie bez wychodzenia z domu. Założyliśmy, że klient zapewnia regularne miesięczne wpływy w kwocie min. 1 500 zł i wykona transakcje na kwotę min. 500 zł. To pozwoliło nam rzetelnie porównać oferty pod kątem podstawowych opłat za prowadzenie i kartę. Każdy bank mógł zdobyć 10 punktów, które przyznawaliśmy następująco:
• 1 pkt za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę,
• 1 pkt za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę,
• 1 pkt za darmowe bankomaty w Polsce i za granicą lub proporcjonalnie mniej jeśli wypłacać można gotówkę bez opłat tylko z wybranych urządzeń,
• 1,5 pkt za dostępne opcje płatności mobilne (najpopularniejsze: BLIK, Apple Pay/Google Pay)
• 0,5 pkt za opcję wielowalutową,
• 0,5 pkt za darmowe przelewy natychmiastowe lub proporcjonalnie mniej w zależności od opłaty,
• 2 pkt za aktualną premię pieniężną za założenie konta i proporcjonalnie mniej w zależności od kwoty premii,
• 0,5 pkt za możliwość założenia konta zdalnie, bez wychodzenia z domu,
• 1 pkt za aplikację mobilną (wg ocen użytkowników w App Store i Google Play)
• 1 pkt za dodatkowe korzyści takie jak m.in. możliwość personalizacji rachunku, pakiet ubezpieczeń, programy rabatowe czy atrakcyjną ofertę oszczędnościową.

Potrzeby klientów są różne, dlatego banki muszą się naprawdę postarać, aby ich oferty były uniwersalne i jednocześnie wyróżniały się na tle konkurencji. Takie bez wątpienia jest zwycięsko Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska. Warto je otworzyć i samodzielnie się o tym przekonać.

Partner materiału: Santander Bank Polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(37)
Klient
10 miesięcy temu
Założyłem konto w Banku Santander pod koniec czerwca i do tej pory nie dostałem premii 100 zł. Bank wprowadza klientów w błąd, sprawa zostanie nagłośniona i zgłoszona do rzecznika praw konsumenta.
żenada
rok temu
Artykuł zawierał lokowanie produktu .
gość
rok temu
Skąd ci pseudoeksperci biorą informacje . Ja w PKO robię zakupy za 300 zł miesięcznie i mam wszystkie przelewy gratis, Konto jest za zero złotych.
gość
rok temu
Skąd ci pseudoeksperci biorą informacje . Ja w PKO robię zakupy za 300 zł miesięcznie i mam wszystkie przelewy gratis
APPASJONATA
rok temu
Bzdury piszecie. Mam w PKO BP konto już kilkadziesiąt lat. Opłata za kartę jest anulowana nie wtedy, gdy wykonamy 5 płatności, ale wtedy, gdy kwota płatności karta przekroczy 300 zł. A opłata za prowadzenie rachunku jest zerowa tylko przy odpowiedniej kwocie wpływów. A w ogóle te parametry zależą jeszcze od daty założenia Konta Za Zero.
...
Następna strona