Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JCK
|
aktualizacja

Rewolucyjny projekt w Polsce. Sztuczna inteligencja od polskiej firmy pomoże biurowcom

7
Podziel się:

Polska firma REDD jeszcze w tym półroczu zaprezentuje narzędzie Space AI dla właścicieli biurowców, które pomoże zredukować negatywne efekty pandemii COVID-19 - dowiaduje się money.pl. Polski startup proptech w dwa lata zbudował największą bazę danych o nieruchomościach biurowych w Polsce.

Rewolucyjny projekt w Polsce. Sztuczna inteligencja od polskiej firmy pomoże biurowcom
Space AI ma "ratować" polskie biurowce (Michal Dyjuk / Forum, RM, Michal Dyjuk / Forum)

– Od ponad roku pracujemy nad narzędziem opartym na sztucznej inteligencji, który pozwoli właścicielom biurowców na skuteczne prognozowanie wynajmu i dostosowanie strategii do sytuacji na rynku. To będzie rewolucja na rynku. Naszym celem jest dwukrotne skrócenie okresu, w którym biura stoją puste – mówi Tomasz Ogrodzki, twórca REDD.

Jak deklarują twórcy, projekt jest w ostatniej fazie, w której model sztucznej inteligencji jest optymalizowany pod kątem nowych danych, które na bieżąco napływają do baz danych.

Puste biura to gigantyczna strata

Pandemia COVID-19 miała spory wpływ na rynek biurowy w Polsce. Pracownicy poszli na pracę zdalną, a wiele firm postanowiło zmniejszyć zajmowaną powierzchnię w biurowcach. Widać to w liczbach.

Zobacz także: Sporo startupów urosło w pandemii. "Jest dużo pieniądza na rynku"

Na koniec 2020 roku bez najemcy pozostawało prawie 1,8 mln mkw. w budynkach gotowych, a kolejnych 740 tys. mkw. w budynkach jeszcze budowanych już czekało na przyszłych najemców.

– Pustostany biurowe generują ogromne straty dla właścicieli nieruchomości, które przy obecnym poziomie wolnych powierzchni mogą sięgać nawet 1 mld zł rocznie – mówi Piotr Smagała z REDD.

Big Data to "nowa ropa"

– Sztuczna inteligencja i big data to strategiczne paliwo rynku nieruchomości komercyjnych. Jako największy dostawca danych, który zgromadził w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 10 milionów danych i monitoruje 2000 budynków biurowych mamy realny wpływ na kształt tego rynku – dodaje Tomasz Ogrodzki, współzałożyciel REDD.

Platforma REDD z początkiem lutego podpisała także porozumienie z Głównym Urzędem Statystycznym i dostarcza do GUS dane analityczne na temat rynku nieruchomości biurowych w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Taa
3 lata temu
A Morawiecki brata się z Macronem tą wszą,która niszczy polskie firmy transportowe!!!
ttt
3 lata temu
Tzn co będzie robiła za zarządców robiła.. wynegocjuje umowę.. ustali obniżki cen lub podwyżki.. ale gratuluje grantu...
Ann
3 lata temu
ciekawe. przejrzałem firmę i to nie jest głupio wymyślone, ale w tej naszej branży to jeszcze musi dużo wody w Wiśle upłynąć żeby ktoś tam skumał ;)
maniek_qw
3 lata temu
Ludzie to mają głowy. Na świecie AI to już norma. Polskie firmy górą
Bohdan
3 lata temu
doskonale, to jest kierunek. Nowoczesność. A nie, jak wiele firm w tym zacofanym kraju ciagle w epoce kamienia łupanego