Notowania

Rolnicy domagają się pieniędzy od organizacji prozwierzęcych za ich działalność

Organizacje rolnicze mają dość i mówią, że wstrzymają produkcję. W zamian jednak wystawiają fakturę, która ma zwrócić im koszty m.in. kredytów oraz inwestycji w gospodarstwa. Jej wartość wynosi ponad 167 mld złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zdaniem Jacka Zarzeckiego, organizacje prozwierzęce "chcą doprowadzić do likwidacji polskiego rolnictwa". (Fot: PIOTR MOLECKI)

Adresatami faktury są organizacje Viva! oraz Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Zdaniem Jacka Zarzeckiego, prezesa Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, organizacje te "chcą doprowadzić do likwidacji polskiego rolnictwa".

– Dzisiaj możemy powiedzieć wprost: jeżeli chcecie od jutra możemy przestać zajmować się naszymi zwierzętami, możemy przestać produkować żywność. Jest tylko jeden warunek: spłaćcie nasze kredyty, oddajcie pieniądze, które zainwestowaliśmy w nasze gospodarstwa, oddajcie pieniądze, które straci polskie państwo na tym, że przestaniemy eksportować – powiedział Zarzecki, cytowany przez PAP. Wartość wystawionej faktury wynosi 167,6 miliardów złotych.

Robert Nowacki, rolnik i producent bydła, wskazał, że działalność organizacji Viva! i Stowarzyszenia Otwarte Klatki ma na celu "antagonizowanie polskiej wsi z polskim miastem", a także "niszczenie polskiego rolnictwa". Podkreślił, że nie może być na to zgody.

Obejrzyj: Przyszłość polskiego rynku lotniczego

– Spotykamy się z hejtem w internecie, widzimy drastyczne sceny, wybiórczo sfotografowane sceny w gospodarstwach rolnych czy ubojniach i organizacje te próbują przekonywać, że tak wygląda rzeczywistość. Tymczasem wygląda ona zupełnie inaczej, bo rolnicy dbają o dobrostan zwierząt – powiedział Jerzy Wierzbicki prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, cytowany przez PAP.

Według informacji z paska w TVP są już rozstrzygnięcia ws. polskich rolników
TVP zdecydowała za Brukselę. Ogłaszają więcej pieniędzy dla rolników

Marian Sikora, przewodniczący Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych wskazał, że Komisja Europejska zaprasza "pseudoekologów" do siebie, a przy wysyłaniu zaproszeń do Brukseli omija organizacje rolnicze.

Poszczególne sektory rolnictwa wyceniły swój wkład w powyższą fakturę. Np. sektor drobiu ma wartość 10,6 mld złotych, sektor wołowiny 35 mld złotych, przemysł futrzarski 10,5 mld złotych, sektor wieprzowy 58,7 mld złotych, mleczarski 49 mld złotych a sektor jaj 3,8 mld złotych.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada wyższe dopłaty dla polskich rolników.
Wybory parlamentarne 2019. Morawiecki o programie dla polskiej wsi

Fakturę podpisało jedenastu przedstawicieli organizacji rolniczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2019

BartekBiznes jak kazdy inny. Nazywa sie ekologia...

10-10-2019

lolo,,Dlaczego w zarządzie Greenpeace Polska nie ma Polaków?”.

10-10-2019

pietro434jestem przedsiębiorcą i jakoś nikogo nie obchodzi co kupie za ile i czy zarobie na tym . rolnicy (przedsiębiorcy ) bez przerwy maja jakieś roszczenia … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (24)