Notowania

Wybory parlamentarne 2019. Morawiecki o programie dla polskiej wsi

- Równe dopłaty dla polskich rolników będą jednym z pierwszych zadań dla polskiego komisarza ds. rolnictwa - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada wyższe dopłaty dla polskich rolników. (Fot: GERARD/REPORTER)

- Polska musi być silna w oparciu o dwa filary: tradycję i nowoczesność. Wieś polska jest ośrodkiem wartości i tradycji. Żeby było ostoją tych wartości w kolejnych dziesięcioleciach, potrzebujemy wdrożyć dla niego w pełni rozwiniętą strategię. My ją mamy - przekonywał Morawiecki na konwencji PiS w Kielcach.

- Opiera się ona na trzech obszarach: wsparciu dla rolnictwa, rozwoju i równych prawach. Tu w Polsce, ale w szczególności w Unii. W UE wiele polityk jest rozwiniętych i w postaci wizji, i strategii. Jednak rolnictwo nie ma takiej strategii. Dlatego jednym z pierwszych zadań naszego komisarza będzie zbudowanie długofalowej wizji dla rolnictwa - tłumaczył premier, odnosząc się do zatwierdzenia Janusza Wojciechowskiego na stanowisku unijnego komisarza ds. rolnictwa.

- To, że za to zadanie będzie odpowiedzialny polski komisarz, powoduje, że jestem pełen wiary w to, że ta strategia będzie znakomicie dopasowana do potrzeb Polski - mówił.

- W tym roku ze względu na suszę przeznaczymy na kompensaty podobne kwoty, co w zeszłym roku. Te pieniądze z budżetu już są przekazane - chwalił się premier. - Polski rząd zdecydował się na zmiany w handlu rolnym. Do 40 tys. zł bez podatku rolnicy mogą sprzedawać swoje wyroby w miejscu wytworzenia, ale także je dystrybuować - dodał.

- Mamy resort rolnictwa w UE. Mamy odpowiedzialność za największy budżet w Unii. Równe dopłaty dla polskich rolników to będzie jedno z pierwszych zadań dla polskiego komisarza - zobowiązał się premier.

Wyższe dopłaty obiecywał już wcześniej Jarosław Kaczyński. Dopłaty dla rolników mają być takie same jak te, które dostają niemieccy rolnicy - zapowiedział prezes PiS. - To będzie na pewno 1200, albo nawet więcej niż 1200 zł od jednego hektara - zapewnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polska wieś, rolnictwo, mateusz morawiecki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2019

PtyśBezczelny kłamca.

09-10-2019

zuziaŻe też tego te rączki jeszcze nie bolą od machania !

09-10-2019

czlwiekCoz wasi faworyci mowili ze PININDZY NIMA NA TO CO OBIECUJE PIS pieniadze sa i to co obiecali to dali

Rozwiń komentarze (26)