Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ropa tanieje, ale dla Rosji to nie problem. Rozwiązaniem "polski" pułap cenowy

Zachód nałożył na Rosję szereg sankcji po tym, jak ta zaatakowała Ukrainę. Najważniejsze z nich mają uderzyć m.in. w rosyjski przemysł naftowy, by ograniczyć Kremlowi wpływy ze sprzedaży ropy i produktów ropopochodnych. By ograniczyć jej fundusze na prowadzenie wojny. Problem polega jednak na tym, że surowiec - mimo tego, że w ostatnim czasie tanieje - wciąż na giełdach kosztuje blisko trzykrotnie więcej niż opłacalna dla Rosjan stawka. - Pozwala to nie tylko bilansować budżet na ten rok, ale wręcz generować nadwyżkę - mówił w programie Newsroom WP dr Szymon Kardaś, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich. Analityk zwraca uwagę, że trwają prace nad wprowadzeniem globalnego pułapu cenowego na rosyjską ropę. Proponowany przez USA limit nie będzie jednak dotkliwy dla Władimira Putina. Co innego polska wersja.
0
0
31
Podziel się
Komentarze (31)
zobacz więcej komentarzy (31)
KOMENTARZE
(31)
wojtas
2 miesiące temu
Polscy idio ci nic dodać nic ująć
Scorpion
2 miesiące temu
Co to jest NATO? Ja myslalem nas ze NATO powstalo jako odpowiedz na Uklad Warszawski zeby ruskich powstrzymac w Europie? No ale Uklad Warszawski zostal rozwiazany 25 lat temu wiec dlaczego oni jeszcze istnieja? I jakie maja cele? Dlaczego okrazaja Rosje od strony Finlandii, Szwecji ,Danii i Ukrainy? Czy jak ktos okraza twoj dom to po to zeby ci cos dac? Jak dlugo beda nas tumanic a my sie dawac? To dlatego Wladiir Putin zdecydowal uderzyc bo juz widzial ze z nimi nie ma innego wyjscia! Oni sie nie zatrzymaja! Oni chca Rosje!!!!
Konsumer
2 miesiące temu
Rąbano RP na wielką kasę z kradzieży VAT przez całe lata rządów PO-PSL .Ile można było dobrego zrobić dla Polski i Polaków!.Ale my zawsze będziemy narzekać.Takie nas Polaków hobby!
szumi
2 miesiące temu
Spoko nasi piłkarze załatwio nam tanio ropę w Katarze:)
ober
2 miesiące temu
Ropa tanieje a my kupujemy7 od USA po wyższych cenach.
...
Następna strona