Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
A.Unton
|
aktualizacja

Ropa tanieje trzecią sesję z rzędu. Obawy inwestorów wzrosły po doniesieniach z Pekinu

53 reakcje
22
7
17
Podziel się

Notowania ropy naftowej na amerykańskiej giełdzie paliw spadają już trzecią sesję z rzędu. Obawy inwestorów o możliwą drugą falę epidemii nasiliły się po tym, jak w weekend chińskie władze poinformowały o pojawieniu się nowego ogniska zachorowań w Pekinie.

Ropa tanieje trzecią sesję z rzędu. Obawy inwestorów wzrosły po doniesieniach z Pekinu.
Ropa tanieje trzecią sesję z rzędu. Obawy inwestorów wzrosły po doniesieniach z Pekinu. (Pixabay)
bCNadKVx

Baryłka amerykańskiej ropy WTI w dostawach na giełdzie w Nowym Jorku jest wyceniana po 35,5 dolara. WTI staniała już ponad 10 proc. od 10 czerwca, gdy kosztowała prawie 40 dolarów, czyli była notowana na najwyższym poziomie od 3 miesięcy.

Ropa Brent, która w ubiegłym tygodniu na giełdzie w Londynie kosztowała powyżej 40 dolarów za baryłkę, w poniedziałek jest wyceniana na 38,3 dolara.

Głównym tematem, akcentowanym zarówno na globalnych rynkach finansowych, jak i na samym rynku ropy, jest pojawienie się nowego ogniska zachorowań na Covid-19 w Pekinie. To ponownie zwróciło uwagę na Chiny w kontekście drugiej fali pandemii.

bCNadKVz

Koronawirus w Polsce. "Dołek był w połowie kwietnia"

Jedno z ognisk wykryto na jednym z największych rynków hurtowych w Pekinie. Agencja Bloomberg podała, że koronawirusa wykryto u 45 osób z 517 przebadanych wymazami z gardła. Wszyscy zarażeni byli sprzedawcami. Władze podjęły natychmiastową decyzje o zamknięciu targowiska.

Otwieranie się poszczególnych państw po restrykcjach związanych z koronawirusem jest dużym wyzwaniem. Co prawda gospodarka światowa odżyła, ale w wielu krajach wzrosła liczba zachorowań na Covid-19.

bCNadKVF

– Na rynku ropy naftowej kwestia potencjalnej drugiej fali pandemii i możliwego powrotu ograniczeń w przemieszczaniu się oznacza przede wszystkim spadek popytu na ropę, czy też precyzyjniej – utrzymanie się niskiego popytu na ropę oraz wszelkiego typu paliwa jeszcze przez dłuższy czas – ocenia Dorota Sierakowska, analityk Surowcowy z DM BOŚ.

– Taki scenariusz mógłby oznaczać pozostanie notowań ropy na niskich poziomach. Interwencje OPEC+ czy też obniżenie produkcji ropy w USA, chociaż są znaczące, to mają mniejsze znaczenie fundamentalnie na rynku ropy niż spadek popytu na ten surowiec – dodaje.

Zwraca też uwagę, że pole do dalszego zmniejszania wydobycia obecnie jest już znacznie mniejsze niż było parę miesięcy temu – zarówno ze względów politycznych (przychody budżetowe wielu państw OPEC są ściśle powiązane z eksportem ropy), jak i biznesowych (firmy wydobywcze w USA są niechętne wstrzymywaniu produkcji w obawie przed utratą dzierżawionej ziemi).

bCNadKVG

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCNadKWa
gospodarka
wiadomości
ceny ropy
ceny paliw
Źródło:
money.pl
17
22
7
4
0
1
2
KOMENTARZE
(17)
12345
2 miesiące temu
Ropa tanieje, PLN słabiutko bo słabiutko się umacnia, a na stacjach benzynowych paliwo w górę. Przynajniej do dzisiaj nie zauważyłam zmian. Pewnie mają jeszcze zapasy ... tej droższej oczywiście :)
JK
2 miesiące temu
Ropa na świecie tanieje a paliwo w Polsce drożeje ... ropa na świecie drożeje a paliwo w Polsce drożeje ... coś tu nie gra ...
Polska
2 miesiące temu
U nas drożeje 4.37
bCNadKWb
zxc
2 miesiące temu
Wojna w Iraku ropa 130 - 150 $ za baryłkę w Polsce 3.80 za litr dziś 35$ za baryłkę a w Polsce 4-4.50 za litr ładnie nas okradają by mieć na premie odprawy które im się należą !!!!!!!
xaxaxa1212
2 miesiące temu
wirus koronka ponownie w komunistycznych Chinach? Towarzysze, to nie mozliwe. Xi Ping Dzing zachwalal jak Morawiecki, że caly świat im zazdrości!
Najnowsze komentarze (17)
synek_księdza
2 miesiące temu
... a więc ... nawet nie hybrydy a auta para elektryczne wykorzystujące energię z wody ... tej morskiej wody ... na szklance objedziesz Tatry i Mazury oraz Bieszczady i Pomorskie całe ... komuś jednak zależy na tym aby technologia znana ludzkości od połowy XX w. była zakazana i aby świadomość jej istnienia była utajniona ... jak wytłumaczyć Kowalskiemu na całym świecie że jeździć może za darmo wystarczy raz na kilka lat pojechać nad morze i nabrać kanister 20 litrów morskiej wody ... Przecież to był by upadek dziadostwa jakie kreowane jest na Ziemi od wielu lat, kto utrzymywałby nierobów bezproduktywnych i bezpłciowych w parlamentach czy urzędach 2/3 tych osób to puste etaty, istniejące wyłącznie aby zapewnić byt pracownikom ... podobnie w sektorze energetycznym i wydobywczym kopalnie przestały by istnieć skoro elektrociepłownia może być zasilana z cysterny 30000l wody morskiej przez rok nie powodując żadnego uszczerbku na środowisku ... większość a może wszystkie gospodarstwa domowe przeszły by na ogrzewanie elektryczne gdyż wytwarzany prąd byłby niemal że darmowy, jedynie opłata utrzymująca sieć w doskonałej formie 30 do 50zł na gospodarstwo domowe ... to jest przyszłość ZIMNEJ FUZJI ... metoda odkryta przez naukowców a zakopana przez świat bogaczy których imperia tworzą się za sprawą handlu ropą naftową i węglem ...
ZK590
2 miesiące temu
z tyt. wyjątkowo taniej ropy /na świecie/ w Małopolsce podwyższyli ceny biletów za przejazd busem. Drożeje wszystko dookoła. Przedtem tłumaczono podwyżki cen podwyżką paliw.
MATUS
2 miesiące temu
CZYZBY TERAZ CHINSKIE LUDOBUJSTWA KORONAWIRUSEM STALY SIE REGULACJA RYNKU? GDZIE CHINY JUZ SA PRZELUDNIONE PONAD 1,5 MILIARDA LUDNOSCI MAJA CO LUDOBUJCZO LIKWIDOWAC PO ZYDOWSKU SMIERC GOJA W OBOZACH TO HUMANITARNY KOSZER UBUJ GOI A SMLUDOBUJSTWA ZYDOW PRZEZ ZYDOW TO CIERPIENIE TYM SYSTEMEM JEST LUDOBUJSTWO HINCZYKOW PRZESYLAJAC BRON BIOLOGICZNA NA CALY SWIAT A BYC MOZE TO SWIATOWE LUDOBUJSTWA?
zxc
2 miesiące temu
Wojna w Iraku ropa 130 - 150 $ za baryłkę w Polsce 3.80 za litr dziś 35$ za baryłkę a w Polsce 4-4.50 za litr ładnie nas okradają by mieć na premie odprawy które im się należą !!!!!!!
dvfsdgj
2 miesiące temu
Zaraz Rosja zrobi jakąś małą wojenkę i ceny pójdą w górę.
M.S.
2 miesiące temu
Ropa na świecie tanieje w Polsce na stacjach paliwo drożeje . Tłumacze potrzebne są pieniądze na kiełbase wyborczą dla ludu trzynastki czternastki bon wakacyjny itp. A lemingi to łykają
Sowiet
2 miesiące temu
Oby chiński wirus wytłukł chińczyków jak najwięcej. To bandycki kraj.
orlen droga r...
2 miesiące temu
siec w domu---dlaczego wzrosły ceny o 40gr
bCNadKVT
WWW
2 miesiące temu
TEN WIRUS BĘDZIE DŁUŻEJ Z NAMI NIŻ SIĘ SPODZIEWAMY .
Krzychu
2 miesiące temu
A to dopiero druga fala - ciekawe ile fachowcy od wszelkich epidemii przewidują tych fal - kilkadziesiąt ? kilkaset ?
furman
2 miesiące temu
A PiS na stacjach podnosi ceny ,czemu ???
JK
2 miesiące temu
Ropa na świecie tanieje a paliwo w Polsce drożeje ... ropa na świecie drożeje a paliwo w Polsce drożeje ... coś tu nie gra ...
rolnik sam w ...
2 miesiące temu
na jesieni benzyna na stacjach będzie po 3.5zł
AS/
2 miesiące temu
To jest kara za jedzenie psów !