Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja pisze na nowo prognozy. Wszystko przez koronawirusa

Tego nikt na Kremlu się nie spodziewał. Wpływ koronawirusa na gospodarkę jest tak duży, że Rosja musi sporządzić nowe prognozy na lata 2020-22.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Władze Rosji zaniepokojone wpływem koronawirusa na gospodarkę. (Fot: abir sultan)

Minister gospodarki Rosji Maksim Rieszetnikow ocenił, że obecna prognoza, która była sporządzona na początku roku, niewystarczającym stopniu uwzględnia wpływ koronawirusa na gospodarkę globalną. - To budzi wiele pytań - ocenił polityk, cytowany przez Infor Biznes.

Oczekiwania nie sprawdziły się m.in. w przypadku Chin. W styczniu sądzono, że pod koniec pierwszego kwartału gospodarka tego kraju zacznie wracać do normy. Jednocześnie urzędnik zapewnił, że rosyjski system budżetowy jest odporny na potencjalnie szoki.

Przypomnijmy, że w weekend prezydent Władimir Putin przyznał, że konieczne są dodatkowe kroki, aby zmniejszyć wpływ epidemii koronawirusa na gospodarkę kraju. - Negatywne skutki już dają o sobie znać - podkreślił przywódca.

Jak pisaliśmy w money.pl, problemy z zagrożeniem epidemią zaczynają być zauważalne na rynkach. Zdaniem ekonomistów Credit Agricole, rozprzestrzeniający się wirus może obniżyć tempo wzrostu polskiej gospodarki w tym roku do 1 proc. Czarny scenariusz dopuszcza też dwa kwartały spadku PKB, czyli tzw. techniczną recesję.

Obejrzyj: Koronawirus a rynek pracy. "Spadek obrotów, cięcia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, wiadomości, gospodarka, rosja
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2020

WANIATo nie koronawirus ale nałożone na Rosję sankcję demolują gospodarkę tego państwa

03-03-2020

ZagłobaI znowu wydatki i zamiast dwie rakiety wybydują tylko jedna

03-03-2020

JKzksTylko wzrosty i wzrosty się liczą a może tak jakość życia a nie suche dane i tabelki....

Rozwiń komentarze (180)