Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ryanair tnie koszty. Pół etatu albo zwolnienia grupowe

7
Podziel się

Przejście na pół etatu, albo zwolnienia grupowe - taką propozycję, jak twierdzi jeden z pracowników, miała otrzymać obsługa naziemna lotniska w Modlinie. Przedstawiciele Ryanair przyznają, że firma zamierza ostro ciąć koszty, by przetrwać kryzys związany z pandemią.

Ryanair tnie koszty.
Ryanair tnie koszty. (iStock.com)
bDzJqGad

Jeden z pracowników obsługi naziemnej lotniska w Modlinie poinformował nas, że z powodu redukcji kosztów Ryanair zaproponował obsłudze naziemnej przejście z całego na pół etatu.

Alternatywą, jak twierdzi pracownik, miały być zwolnienia grupowe.

O komentarz poprosiliśmy biuro prasowe Ryanair. W odpowiedzi na nasze pytania, otrzymaliśmy informację o polityce cięcia kosztów, jaką wprowadza przewoźnik.

bDzJqGaf
Zobacz także: Oglądaj też: LOT. Załogi nie chcą ryzykować lotów w zagrożone rejony

Odpowiedź na pytanie o propozycję, złożoną pracownikom lotniska w Modlinie, wprost nie pada. Firma przyznaje jednak, że w związku z epidemią koronawirusa i uziemieniem znacznej części samolotów, jest zmuszona do cięcia kosztów.

"Ryanair podejmuje natychmiastowe działania w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych i poprawy przepływów pieniężnych. Będzie to obejmowało uziemienie nadwyżek samolotów, odroczenie wszystkich nakładów inwestycyjnych i odkupu, zamrożenie rekrutacji i wydatków uznaniowych oraz wdrożenie szeregu opcji dobrowolnych urlopów, czasowego zawieszenia umów o pracę oraz znacznych redukcji godzin pracy i płatności" - czytamy w komunikacie Ryanair.

bDzJqGal

Spółka przyznaje, że ostatnie dwa tygodnie przyniosły znaczny spadek rezerwacji i przewiduje, że trudna sytuacja będzie trwała dalej.

"Będziemy nadal monitorować popyt, a także ograniczenia rządowe dotyczące lotów. Jeśli to konieczne, będziemy wprowadzać dalsze cięcia w rozkładach lotów" - piszą przedstawiciele Ryanair.

"Możemy, dzięki odpowiednim i terminowym działaniom, przetrwać przez dłuższy okres zmniejszonych rozkładów lotów. Będziemy dzięki temu odpowiednio przygotowani na powrót do normalności” - mówi Michael O’Leary, prezes Ryanair, cytowany w komunikacie.

bDzJqGam

Ostatni tydzień przyniósł duże ograniczenia w ruchu lotniczym w całej Europie.

Z powodu pandemii Koronawirusa, Włochy, Malta, Węgry, Czechy, Słowacja, Austria, Grecja, Maroko, Hiszpania, Portugalia, Dania, Polska, Norwegia i Cypr w różnym stopniu zamknęły swoje przestrzenie powietrzne dla cywilnych lotów.

Ryanair przewiduje że na najbliższe 7-10 dni uziemi większość swojej floty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzJqGan
bDzJqGaG
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(7)
tty
10 miesięcy temu
czego innego sie mozna spodziewać?
gfd34
10 miesięcy temu
Kupię sobie niedługo od nich jeden samolot za pare groszy, to zrobię sobie z niego fajną altankę na działce.
logiczny
10 miesięcy temu
Pudrowanie" wrzoda"tylko pozornie poprawia urodę;( Albo pielęgnowanie" zdobyczy"minionej kuracji albo natychmiastowa ich likwidacja poprzez usunięcie nabrzmiałego pryszcza a nie znowu propozycja jego odkarzania 20% specyfikiem + ;)
bDzJqGaH
dr.med
10 miesięcy temu
a ja jak kupię samolot, to uruchomię połączenia między dzielnicami, będzie zysk, bo każdy będzie chciał polecieć do sklepu, spożywczego oczywiście.
Julia
10 miesięcy temu
Potwierdzam! Albo przymusowe napisanie wnioski, że "dobrowolnie" chcemy przejść na pół etatu albo wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym.