Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Ryanair tnie koszty. Pół etatu albo zwolnienia grupowe

7
Podziel się:

Przejście na pół etatu, albo zwolnienia grupowe - taką propozycję, jak twierdzi jeden z pracowników, miała otrzymać obsługa naziemna lotniska w Modlinie. Przedstawiciele Ryanair przyznają, że firma zamierza ostro ciąć koszty, by przetrwać kryzys związany z pandemią.

Ryanair tnie koszty.
Ryanair tnie koszty. (iStock.com)

Jeden z pracowników obsługi naziemnej lotniska w Modlinie poinformował nas, że z powodu redukcji kosztów Ryanair zaproponował obsłudze naziemnej przejście z całego na pół etatu.

Alternatywą, jak twierdzi pracownik, miały być zwolnienia grupowe.

O komentarz poprosiliśmy biuro prasowe Ryanair. W odpowiedzi na nasze pytania, otrzymaliśmy informację o polityce cięcia kosztów, jaką wprowadza przewoźnik.

Zobacz także: Oglądaj też: LOT. Załogi nie chcą ryzykować lotów w zagrożone rejony

Odpowiedź na pytanie o propozycję, złożoną pracownikom lotniska w Modlinie, wprost nie pada. Firma przyznaje jednak, że w związku z epidemią koronawirusa i uziemieniem znacznej części samolotów, jest zmuszona do cięcia kosztów.

"Ryanair podejmuje natychmiastowe działania w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych i poprawy przepływów pieniężnych. Będzie to obejmowało uziemienie nadwyżek samolotów, odroczenie wszystkich nakładów inwestycyjnych i odkupu, zamrożenie rekrutacji i wydatków uznaniowych oraz wdrożenie szeregu opcji dobrowolnych urlopów, czasowego zawieszenia umów o pracę oraz znacznych redukcji godzin pracy i płatności" - czytamy w komunikacie Ryanair.

Spółka przyznaje, że ostatnie dwa tygodnie przyniosły znaczny spadek rezerwacji i przewiduje, że trudna sytuacja będzie trwała dalej.

"Będziemy nadal monitorować popyt, a także ograniczenia rządowe dotyczące lotów. Jeśli to konieczne, będziemy wprowadzać dalsze cięcia w rozkładach lotów" - piszą przedstawiciele Ryanair.

"Możemy, dzięki odpowiednim i terminowym działaniom, przetrwać przez dłuższy okres zmniejszonych rozkładów lotów. Będziemy dzięki temu odpowiednio przygotowani na powrót do normalności” - mówi Michael O’Leary, prezes Ryanair, cytowany w komunikacie.

Ostatni tydzień przyniósł duże ograniczenia w ruchu lotniczym w całej Europie.

Z powodu pandemii Koronawirusa, Włochy, Malta, Węgry, Czechy, Słowacja, Austria, Grecja, Maroko, Hiszpania, Portugalia, Dania, Polska, Norwegia i Cypr w różnym stopniu zamknęły swoje przestrzenie powietrzne dla cywilnych lotów.

Ryanair przewiduje że na najbliższe 7-10 dni uziemi większość swojej floty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
pracownik_ryn...
4 lata temu
Nie tylko naziemna ... Całe trzy biura (Wrocław, Madryt, Dublin) z działami IT też...
Robert
4 lata temu
Moim zdaniem jedyną opcją jest podanie ich do sądu pracy! Zmuszanie pracowników o przejście na pół etatu albo sznataz zwolnienia to jest kpina!
Julia
4 lata temu
Potwierdzam! Albo przymusowe napisanie wnioski, że "dobrowolnie" chcemy przejść na pół etatu albo wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym.
logiczny
4 lata temu
Pudrowanie" wrzoda"tylko pozornie poprawia urodę;( Albo pielęgnowanie" zdobyczy"minionej kuracji albo natychmiastowa ich likwidacja poprzez usunięcie nabrzmiałego pryszcza a nie znowu propozycja jego odkarzania 20% specyfikiem + ;)
tty
4 lata temu
czego innego sie mozna spodziewać?