Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. AZI
|

Rynek pracy. Znajomość języków gwarantuje pracę nawet w kryzysie

9
Podziel się:

Poligloci mogą dziś przebierać w ofertach pracy. Najwięcej propozycji dla nich pojawia się w dużych miastach, gdzie jednocześnie najwięcej osób włada obcymi językami.

Rynek pracy. Znajomość języków gwarantuje pracę nawet w kryzysie
(stock.adobe)

Znajomość języków obcych zwiększa dzisiaj szanse na znalezienie dobrej pracy i lepsze wynagrodzenie. Zapotrzebowanie na specjalistów ze znajomością języków stale rośnie. Na początku tego roku, spośród 75 803 ofert pracy opublikowanych w na portalu pracuj.pl co trzecia zawierała wymóg znajomości języka obcego.

Jak informuje portal pulshr.pl obecnie dobra znajomość języka angielskiego to minimum. W tej chwili najbardziej pożądanymi na rynku pracy są dodatkowo języki: niemiecki, francuski, hiszpański oraz włoski.

Wiele firm szuka także specjalistów m.in. ze znajomością języka węgierskiego, rumuńskiego, chorwackiego i greckiego. Pojawiają się także oferty dla osób ze znajomością m.in. japońskiego. Niezależnie od tego na rynku pracy liczy się również bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Osoby ze znajomością języków znajdą pracę m.in. w zagranicznych firmach działających w Polsce z sektora nowoczesnych usług dla biznesu oraz BPO/SSC. Szukają one specjalistów zwłaszcza w takich obszarach, jak obsługa klienta, księgowość, HR, czy marketing.

Zobacz także: Wraca rynek pracownika? Sedlak: Nadmiar osób niewykwalifikowanych

Z kolei polskie firmy poszukują pracowników, którzy mogą pracować m.in. w charakterze tłumacza przy rozmowach z klientami z innego kraju.

W ostatnim czasie nowością rynku pracy jest również coraz więcej ofert dla osób władających językiem chińskim. Takich specjalistów poszukują głównie spółki z branży wysokich technologii, IT, handlowe oraz produkcyjne.

Pracownicy mówiący biegle kilkoma językami - mogą dzisiaj nie tylko przebierać w ofertach pracy, ale mają także większe szanse na znalezienie jej za granicą. Dodatkowo zarabiają więcej od osób na tych samych stanowiskach, które nie znają obcych języków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
rynek pracy
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
nik
3 lata temu
to wina amerykańskiego tvn, że Polak w Polsce i język polski
haha
3 lata temu
Praca za granicą - buahahahaha. W dobie covida i kwarantann - hahahaha
Jo znom
3 lata temu
mój i mojej dziewuchy.
PiS = NSDAP
3 lata temu
Dziwne, bo cała czapa PiSu i to z rodzinami, znalazła lukratywne posady, choć nie tylko nikt tam nie zna żadnego języka obcego, ale większość ma spore problemy z językiem polskim. Nawet osobnik pełniący funkcję prezydenta, angielski zna na poziomie z którym nie zdałby do następnej klasy w liceum.
Dusigrosz
3 lata temu
Tutaj w Szkocyji autochtoni polapani na obraczki przez polskie lowczynie zagraniczniaka ani be ani me po polsku nawet po dekadzie od zawarcia ozenku...