Notowania

dług
25.04.2019 21:18

Ryzyko kolejnego bankructwa Argentyny rośnie. Inwestorzy martwią się losem prezydenta

Niestabilność polityczna może doprowadzić do kolejnej niewypłacalności Argentyny. Ryzyko dostrzegli inwestorzy – rentowność krótkoterminowych obligacji tego państw rośnie, a waluta traci w relacji do dolara.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Mauricio Macri, obecny prezydent Argentyny (Fot: Mariscal)

Krótkoterminowe obligacje argentyńskie dotarły do poziomu traktowanego przez analityków za zagrożenie. W tym samym czasie argentyńskie peso traci wartość względem dolara. Jak donosi Bloomberg, rynek obawia się o losy prezydentury Mauricio Macriego – ostatnie tygodnie pokazują, że może stracić władzę na rzecz populistów.

Argentyna odda dług za 100 lat. Historyczna emisja obligacji

Jeśli do tego dojdzie, może okazać się, że problemy argentyńskiej gospodarki – rosnąca inflacja i nawracająca recesja – powrócą ze zwielokrotnioną siłą. W efekcie rząd może ponownie ogłosić niewypłacalność. Ponownie, bo po raz ostatni zrobił to w 2014 . Wcześniej argentyński rząd przestał spłacać swoje zagraniczne zobowiązania w 2002 r. i 1989 r.

Problemy z 1989 r. to nie jedyne w tamtej dekadzie bankructwo – wcześniej doszło do niego w 1982 r. Także wcześniej rząd z Buenos Aires nie radził sobie z zarządzaniem gospodarką – od początku XX wieku niewypłacalność ogłaszał sześciokrotnie.

Oglądaj też: Emeryci toną w długach. Miliony muszą oddać nawet 90-latkowie

Wow Air jako jeden z niewielu tanich przewoźników oferował loty z Europy do USA i Kanady.
Bankructwo Wow Air. Islandzka linia lotnicza nie uratowała się przed upadkiem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2019

STUDENT EKONOMIItaki los czeka Polskę za rządów PiS

26-04-2019

jhfgjIdziemy w tym samym kierunku, dzięki PIS

25-04-2019

Emeryci toną w długachTak, nie trzeba będzie tak daleko jeździć , tracić czas i pieniążków, bowiem los Argentyny, Wenezueli i Grecji doświadczymy tutaj na miejscu.

Rozwiń komentarze (14)