Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sami swoi w PIP. Dużo etatów dla zaufanych ludzi w centrali Inspekcji

Etat w inspekcji pracy otrzymali ludzie związani z Solidarnością i PiS. Dla wybranych kandydatów zorganizowano nawet specjalny, przyśpieszony kurs – donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIP)
Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy (Fot: pip.gov.pl)

Od momentu, gdy głównym inspektorem pracy (GIP) został Wiesław Łyszczek, były szef Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, etaty w centrali PIP otrzymało 56 osób. Są wśród nich m.in. była kandydatka PiS na prezydenta Słupska oraz radny tej partii w Krośnie. Dla nowych pracowników Inspekcja zorganizowała nawet specjalny , przyspieszony kurs na inspektora pracy, choć od ponad 10 lat wszyscy zainteresowani musieli realizować 12-miesięczny program.

Nowością dla PIP będą kontrole wypełniania elektronicznej dokumentacji pracowniczej.
PIP ogłasza swoje priorytety. Zatrudniasz cudzoziemca, licz się z kontrolą

Jak donosi "DGP", aplikację ukończyło 11 osób, w tym Grzegorz Nieradka, który stanowisko doradcy głównego inspektora pracy łączy z funkcją radnego z ramienia PiS w powiecie krośnieńskim.

Absolwenci przyspieszonego kursu szybko awansowali w strukturach PIP i zarabiają więcej niż wynosi średnia w tej instytucji – i to niezależnie od tego, że mają niższe doświadczenie od pozostałych pracowników. Dostrzegają to inni pracownicy centrali. Sytuacja jest napięta, bo od prawie roku w urzędzie, którego zadaniem jest stanie na straży praw pracowniczych, trwa spór zbiorowy załogi z pracodawca. To pierwszy taki przypadek w 100-letniej historii PIP.

Obejrzyj: Pensja minimalna w górę. Ważny impuls, by pracować

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: inspekcja pracy, pip, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2019

ZuzkaCoż można napisać? Sami swoi i o to chodziło po latach niepowodzeń w wyborach jedynie słusznej partii. Jest teraz czas na odkucie się jej członkówi … Czytaj całość

24-06-2019

bananowarepublika

24-06-2019

jak za starych czasównie matura lecz chęć szczera ...itd. ci co żyli za komunizmu to wiedzą o co chodzi

Rozwiń komentarze (51)