Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Sasin tłumaczy się z eksportu polskiego węgla. Zarzuca opozycji "mówienie przekazem z Kremla"

597
Podziel się:

Jacek Sasin odpiera na Twitterze zarzuty dotyczące eksportu polskiego węgla. Szef Ministerstwa Aktywów Państwowych we wpisie oskarża opozycję o powielanie rosyjskiej dezinformacji, a sam podkreśla, że eksportowany jest węgiel koksujący, który wykorzystywany jest w przemyśle.

Sasin tłumaczy się z eksportu polskiego węgla. Zarzuca opozycji "mówienie przekazem z Kremla"
Jacek Sasin tłumaczy się z zarzutów dotyczących eksportu węgla (East News, Marek Maliszewski/REPORTER)

Jacek Sasin odniósł się na Twitterze do zarzutów, że Polska miałaby sprzedawać węgiel, choć występują problemy z dostępnością tego paliwa w rozsądnej cenie. Polacy stoją w kolejkach do składów węgla. Minister aktywów państwowych w swoim wpisie zwrócił uwagę, że eksportowany jest węgiel koksujący, którym nie da się palić w domowych instalacjach grzewczych.

Eksportujemy wykorzystywany do produkcji stali węgiel koksowy. Nie da się go użyć w domach! – napisał na Twitterze Jacek Sasin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Cyberoszuści łowią naiwnych w sieci. „Nakłaniają ofiarę, by okradła się sama”

To rosyjska dezinformacja?

Temat eksportu polskiego węgla wraca dość regularnie. Ministerstwo Aktywów Państwowych w odpowiedzi na pytania zadane przez money.pl sprzed kilku tygodni, tak wyjaśniało sprawę. Pytaliśmy o pojawiające się w sieci nagrania węgla jadącego rzekomo do Niemiec.

Należy do nich podchodzić z najwyższą dozą ostrożności i starannie weryfikować, ponieważ odpowiedzialne za to instytucje (np. NASK) od dłuższego czasu odnotowują kwestie związane z rzekomym brakiem węgla w elektrowniach, jego eksportem czy zagrożeniem blackoutem z powodu braku węgla. Bardzo często są efektem celowych działań dezinformacyjnych, które są obliczone na wywołanie w Polsce niepokoju czy wręcz paniki – mówił mney.pl rzecznik MAP Karol Manys.

Rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych w komentarzu przesłanym redakcji przekazał, że w tym roku z polskich kopalń wyeksportowano ok. 900 tys. ton węgla energetycznego.

Manys dodał, że tegoroczny eksport związany jest z realizacją kontraktów zawartych w zeszłym roku, czyli jeszcze przed wybuchem wojny i przed ogłoszeniem embarga na rosyjski węgiel, a niewykonanie tych umów narażałoby spółki na ponoszenie wysokich odszkodowań oraz kar umownych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(597)
Alak
20 godz. temu
czy też to widzicie ze wysztko co jest nie wygodne dla PIS nazywane jest rosyjską dezinformacją??? a może sasin opozycja popatrzyła jak ładnie można manipulować faktami z katastrofy smoleńskiej i robią to co wy uskuteczniacie od 2010???
Górnik
2 dni temu
Jak Sasin może eksportować węgiel koksujący, który przez ostatnie 7 lat importował z Rosji tłumacząc, że tak musi robić bo w Polsce nie wydobywa się węgla koksującego...po prostu kaczystowska propaganda swojej nieudolności
NieUfajPis
5 dni temu
Kolejny (żondowy) GŁUPOTY GADA !!!! Węgiel ENERGETYCZNY, koksujący- TO ZNAKOMITY węgiel dla dobrych pieców - umiejętnie podłożony potrafi się najpierw zgazować, wypalić - a potem koks trzyma ciepło nawet do rana - BEZ podkładania. BARDZO WYDAJNY - kiedyś moi rodzice ZAWSZE kupowali jakieś półtorej tony na dokładkę do zwykłego, używanego do rozpalania .
Karauff
1 tyg. temu
Fakty: z obecnej perspektywy budżetowej i Krajowego Planu Odbudowy Polsce należy się ok. 770 mld zł z Unii Europejskiej. Ale nie dostaniemy tych pieniędzy bo PIS poszedł na wojnę z Unią Europejską. Pytam się rządzących: gdzie są nasze pieniądze? Dla żądzy władzy poświęcicie bajeczne pieniądze, rozwój i bezpieczeństwo Polski? Nie macie takiego prawa i mandatu. Jako Rząd RP reprezentujecie cały polski naród, całe państwo polskie i odpowiadacie konstytucyjnie za to ! Czeka Was Trybunał Stanu i więzienie za zdradę stanu.
POLACY
1 tyg. temu
To Naród wyjątkowo Cierpliwy.... Robią nas w konia od 1980 roku, później 1989 ....I tak trwa to do dziś.... A mamy przypomnę 2022 rok....
...
Następna strona