Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Martyna Kośka
|

"Śmieć wrogiem Ojczyzny". Protestują przeciw niemieckim odpadom na Przedgórzu Izerskim

78
Podziel się

Na Przedgórzu Izerskim protestują przeciwko wykorzystaniu dawnej kopalni jako miejsca składowania odpadów z Niemiec. Lokalni politycy obiecują interwencję. Jeśli się nie uda, do Polski wjedzie półtora tysiąca transportów z niemieckimi odpadami.

"Śmieć wrogiem Ojczyzny". Protestują przeciw niemieckim odpadom na Przedgórzu Izerskim
"Śmieć wrogiem ojczyzny" - brzmi napis na bannerze
bDnRrhFN

Sto osób protestowało przeciwko przywożeniu i składowaniu odpadów na terenie dawnej kopalni bazaltu w Rębiszowie w rejonie Gór Izerskich. Serwis "24jgora" informuje, że protestujący na kilka minut zablokowali drogę Mirsk-Świeradów Zdrój.

 – Na teren gminy Mirsk położonej w pięknych Górach Izerskich, do Rębiszowa, przywożone są odpady z Niemiec. Niestety, w tym roku wydano zezwolenie na przywóz 400 tysięcy ton, to jest około 15.800 transportów. Na początku września wydano kolejną decyzję na ponad 40 tysięcy ton odpadów i ponad 1.500 transportów. – wyjaśniał Karol Wilk ze Stowarzyszenia Odnowa, organizator protestu.

bDnRrhFP

Mieszkańców wspierali politycy – zarówno samorządowi, jak i lokalni parlamentarzyści. Zapewniali, że będą interweniować i spróbują powstrzymać proceder "planowego i legalnego zaśmiecenia przedgórza Izerskiego".

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że zgodę na przywóz i składowanie śmieci otrzymała firma z siedzibą w miejscowości Rębiszów w gminie Mirsk.

Zobacz także: Dzień w sortowni odpadów. Zobacz, jakie błędy popełniamy przy segregacji śmieci

Jak już pisaliśmy w money.pl, każdego roku do Polski trafia kilkaset tysięcy ton odpadów z zagranicy. Przede wszystkim z Niemiec, ale też z Wielkiej Brytanii, Włoch, a nawet Nigerii, skąd sprowadzamy zużyte akumulatory. W tym samym czasie mamy problem z własnymi śmieciami. Nie zbieramy ich selektywnie i tracimy bezpowrotnie ich wartość.

bDnRrhFV
bDnRrhGq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(78)
zly
2 miesiące temu
ekologia''''' czepiaja sie o piece ----a takie zagrozenie ekologiczne ciagna do siebie-----gdzie rzad gdzie politycy odpowiedzialni za podejmowanie takich decyzji
PL.
2 miesiące temu
SZYBKO - NAZWISKA TYCH KTORZY WYDALI TE ZEZWOLENIA I JAKIE Z TEGO OSIAGNELI KORZYSCI
falvco
2 miesiące temu
a gdzie jest sławny greanpeace poland ? już mają dość kasy na ten rok?
bDnRrhGr
taktojest
2 miesiące temu
okoliczne miejscowości to trasy rowerowe i turystyczne. Obszar na którym składują odpady to rejon starej kopalni umiejscowionej niedaleko uzdrowisk takich jak uzdrowisko Swieradów zdr i Czarniawa zdr to jest rejonpogórza Izerskiego to z tej okolicy czerpali inspiracje projektanci polskiego ekologicznego samochodu o nazwie IZERA. Niedaleko miejsca do którego zwożone są odpady jest rezerwat ptactwa można tu zobaczyć miedzy innymi czaple szarą a okoliczne lasy są przepełnione od jagód i grzybów w szczególności borowików. Politycy niszczą tutejsze tereny kłamią do ludzi że to nieszkodliwe a tak naprawde szykują katastrofe ekologiczną na skale całego regionu i kraju . Bez łapówki nie dali by rady uzyskać takich pozwoleń. Pierwszy polski samochód Izera wraz z nazwą bedzie sie kojarzył ludziom z katastrofą ekologiczną bo rządzacy polską przyzwalaja na zamiane tutejszej ziemi w wysypisko
pedzel
2 miesiące temu
Ekolodzy dostali pod stolem swoja dole i siedza cicho.A mafia dziala.
...
Następna strona