Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

"Śmieć wrogiem Ojczyzny". Protestują przeciw niemieckim odpadom na Przedgórzu Izerskim

78
Podziel się:

Na Przedgórzu Izerskim protestują przeciwko wykorzystaniu dawnej kopalni jako miejsca składowania odpadów z Niemiec. Lokalni politycy obiecują interwencję. Jeśli się nie uda, do Polski wjedzie półtora tysiąca transportów z niemieckimi odpadami.

"Śmieć wrogiem Ojczyzny". Protestują przeciw niemieckim odpadom na Przedgórzu Izerskim
"Śmieć wrogiem ojczyzny" - brzmi napis na bannerze

Sto osób protestowało przeciwko przywożeniu i składowaniu odpadów na terenie dawnej kopalni bazaltu w Rębiszowie w rejonie Gór Izerskich. Serwis "24jgora" informuje, że protestujący na kilka minut zablokowali drogę Mirsk-Świeradów Zdrój.

 – Na teren gminy Mirsk położonej w pięknych Górach Izerskich, do Rębiszowa, przywożone są odpady z Niemiec. Niestety, w tym roku wydano zezwolenie na przywóz 400 tysięcy ton, to jest około 15.800 transportów. Na początku września wydano kolejną decyzję na ponad 40 tysięcy ton odpadów i ponad 1.500 transportów. – wyjaśniał Karol Wilk ze Stowarzyszenia Odnowa, organizator protestu.

Mieszkańców wspierali politycy – zarówno samorządowi, jak i lokalni parlamentarzyści. Zapewniali, że będą interweniować i spróbują powstrzymać proceder "planowego i legalnego zaśmiecenia przedgórza Izerskiego".

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że zgodę na przywóz i składowanie śmieci otrzymała firma z siedzibą w miejscowości Rębiszów w gminie Mirsk.

Zobacz także: Dzień w sortowni odpadów. Zobacz, jakie błędy popełniamy przy segregacji śmieci

Jak już pisaliśmy w money.pl, każdego roku do Polski trafia kilkaset tysięcy ton odpadów z zagranicy. Przede wszystkim z Niemiec, ale też z Wielkiej Brytanii, Włoch, a nawet Nigerii, skąd sprowadzamy zużyte akumulatory. W tym samym czasie mamy problem z własnymi śmieciami. Nie zbieramy ich selektywnie i tracimy bezpowrotnie ich wartość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(78)
pol
2 lata temu
Podejrzewam, że zamieszane, w tą sprawę są gremia rządowe, to jest zbyt poważna sprawa by brał to na siebie jakiś inspektor. sanitarny
Polak
2 lata temu
A nam zabraniaja korzystać z kosiarek, pił spalinowych, kominków itp !!!!!!!!!!!!!!!
rob
2 lata temu
a gdzie jest PIS. W państwie Prawa i Sprawiedliwości takie rzeczy. Nędza
gość
2 lata temu
Zezwolenie na przywóż śmieci wydaje Głowny Insoektorat Ochrony Środowiska. Tam trzeba szukać winnych za robienie śmietnika z Polski.
Polacy
2 lata temu
Poprosimy i nazwiska wydających zgodę na to świństwo!!!!!
...
Następna strona