Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spis powszechny coraz bliżej. 5 tys. zł kary za brak udziału

- Na podstawie prawa o statystyce publicznej mamy możliwość ukarania grzywną w wysokości 5 tys. zł za odmówienie wzięcia udziału w spisie. Może się tak zdarzyć, gdy obywatel notorycznie będzie odmawiał przyłączenia się do spisu. Ostatecznie sąd będzie o tym decydował, czy kara się należy, ale trzeba liczyć się z tym, że taka teoretyczna możliwość ukarania istnieje. Apelujemy jednak do obywateli o udział w spisie. Jesteśmy wspólnotą narodową i w naszym najlepszym interesie jest udział w takim projekcie. To właśnie na podstawie spisu można zakomunikować rządzącym, jacy jesteśmy, czego potrzebujemy i jakich działań oczekujemy – mówił w programie "Money. To się liczy" prezes GUS dr Dominik Rozkrut.

19-02-2021
0
0
428
Podziel się
Komentarze (428)
zobacz więcej komentarzy (428)
KOMENTARZE
(428)
Paul1990
10 miesięcy temu
"To właśnie na podstawie spisu można zakomunikować rządzącym, jacy jesteśmy, czego potrzebujemy i jakich działań oczekujemy" Je*nę, normlanie prawię się posikałem ze śmiechu... RZĄDZĄCYM NIC NIE DA SIĘ ZAKOMPUNIKOWAĆ!!! ZA MAŁO MAJĄ PRZYKŁADÓW? Jakich działań oczekujemy? haha... Nie no muszę przestać bo nie wytrzymam... Pozdrawiam
Ktoś.
11 miesięcy temu
Będziecie karać że mieszkają za granicami a tu tylko przyjeżdżają na święta ? Hehe
EMERYT
rok temu
Wszyscy zamawiamy rachmistrza z GUS.Niech sami sPISują!Za internet też trzeba płacić.
zenek
rok temu
Spis jest potrzebny, aby państwo sterowane zza oceanu wiedziało gdzie i jak można jeszcze okraść mieszkańca. Spis to podstawa działania masonerii, opisano to w książce wojna o pieniądz.
xxx
rok temu
Ja juz wyznaczylem w budzecie 2021 pozycje: ochrona prywatnosci przed wscibskim rzadem.
...
Następna strona