Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.06.2020 20:46

Spotkanie Dudy z biznesmenami z USA. "Jeden z nich nie istnieje"

Prezydent i premier po spotkaniu z amerykańskim biznesem dużo mówili o inwestycjach Microsoft i Google. Tyle, że nikt z przedstawicieli Microsoftu nie pojawił się w Pałacu Prezydenckim, a Googla nie zabrał głosu. Jak się okazuje, jeden z "amerykańskich biznesmenów", który miał brać udział w spotkaniu - nie istnieje. Tak donosi "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Spotkanie z przedsiębiorcami z USA zorganizowano po powrocie prezydenta z Waszyngtonu.

- Jest zielone światło, żeby amerykańskie firmy miały w naszym kraju jak najlepsze warunki do inwestowania, rozwijania się, tego wszystkiego, co jest potrzebne, by mówić o bardzo dobrze funkcjonującej, budującej się współpracy gospodarczej - mówił Andrzej Duda podczas spotkania.

Prezydent dziękował przedstawicielom amerykańskiego biznesu za inwestycje w Polsce. Jak relacjonuje "Gazeta Wyborcza", kilka godzin wcześniej, po spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem, zapowiadał inwestycje firmy Google w centrum nowoczesnych technologii w Polsce. Mowa też była o inwestycjach Microsoftu.

Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla konsumentów"

Jednak przedstawiciele Microsoftu nie przyszli na spotkanie z prezydentem i premierem. Obecny przedstawiciel Googla nie zabrał nawet głosu. Na spotkaniu na ekranie pokazano też trzy nagrania amerykańskich biznesmenów, zainteresowanych działaniem w Polsce. Jak relacjonuje "GW" jednym z nich był Bob Jordan, prezes firmy RJ Construction Companies.

Problem w tym, że ów mężczyzna na spotkaniu wyglądał zupełnie inaczej niż na oficjalnej stronie internetowej firmy. "Wyborcza" zapytała Kancelarię Prezydenta, czy to ta sama osoba, ale nie otrzymała odpowiedzi.

Po kontakcie z siedzibą firmy w Dallas okazało się, że w centrali nic im nie wiadomo o tym żeby prezes nagrywał coś na spotkanie z prezydentem Polski. Ponadto RJ Construction nie należy do Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że po pytaniach gazety Kancelaria Prezydenta usunęła z YouTube'a nagrania ze wszystkimi amerykańskimi biznesmenami.

Na doniesienia "Wyborczej" zareagował Marcin Kędryna, dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP, ale nie odniósł się bezpośrednio do zarzutów.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na [ #dziejesie ](http://dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, Andrzej Duda, inwestycje
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-06-2020

czarny PRgazeta wyborcza...przestalem czytac dalej...

26-06-2020

Wiochy wioch... ciąg dalszy. PADŁ2929

26-06-2020

MateoSkoro pan Kędryna twierdzi, że GW kłamie, to dlaczego kancelaria prezydenta usunęła nagrania z YouTube'a? Te nagrania byłyby dowodem na rzekome … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (159)